Уряд затвердив Антикорупційну стратегію, розроблену незалежними експертами

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про Антикорупційну стратегію на 2014-2017 роки

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про Антикорупційну стратегію на 2014-2017 роки й подав його на розгляд Верховної Ради. Документ розробляли громадські експерти спільно з Міністерством юстиції за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Над стратегією працювали фахівці ГО “Transparency International Україна”, “Реанімаційного Пакету Реформ”, Центру Протидії Корупції, Центру політико-правових реформ, а також експерти Дмитро Котляр, Віталій Шабунін, Дарина Каленюк, Олексій Хмара, Микола Хавронюк, Віктор Таран. За сприяння Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією було організовано широке суспільне обговорення документу.

У стратегії узагальнено пропозиції громадськості, бізнесу та міжнародної спільноти, висловлені за результатами низки публічних обговорень та експертних консультацій. У документі визначено комплекс першочергових заходів, спрямованих на зменшення рівня корупції в Україні та формування базису для подальших антикорупційних реформ.

Олексій Хмара, виконавчий директор ГО “Transparency International Україна”, зауважив: “Це важливий крок уряду назустріч суспільству. Подібна стратегія – це найбільш консолідована “дорожня карта” з виконання міжнародних рекомендацій у сфері протидії корупції. Для того щоб наша країна розвивалася, сьогодні потрібен узагальнений стратегічний план антикорупційного реформування держави, закріплений на законодавчому рівні й обов’язковий для виконання всіма органами влади”.

Зі свого боку, Міністр юстиції Павло Петренко наголосив: “Це системний документ, що передбачає законодавчі ініціативи й чіткі кроки в боротьбі з корупцією, які парламент повинен затвердити й нести спільну політичну відповідальність з урядом і з інститутом Президента, коли цей закон набуде чинності”.

Проект Антикорупційної стратегії доступний у вигляді законопроекту й інфографіки на сайті “Transparency International Україна”.

Контакти:
ГО “Transparency International Україна”
Ольга Тимченко
050 352 96 18
(044) 360 52 42
tymchenko@ti-ukraine.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: