Уряд затвердив основі положення реформи МВС

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков опублікував повні тексти документів з реформування МВС, а також висловив подяку фахівцям, які виступили співавторами та консультантами при їх створенні.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков опублікував повні тексти документів з реформування МВС, а також висловив подяку фахівцям, які виступили співавторами та консультантами при їх створенні.

«Публікуємо повні тексти документів щодо реформи МВС України, з урахуванням усіх редакційних правок і зауважень, внесених у текст за підсумками обговорення на засіданні Уряду», – повідомив Глава МВС.

Він наголосив, що це перші офіційні документи, які визначають напрями реформування Міністерства внутрішніх справ. У тому числі базовий документ – Стратегія розвитку органів внутрішніх справ України, а також Концепція першочергових заходів щодо реформування МВС і перші практичні кроки, що випливають з цих документів.

Таким чином, МВС перейшло до практичного впровадження реформи, розробленої у співпраці з громадською Експертною радою.

Міністр висловив подяку всім тим, хто протягом кількох місяців працював над проектом реформування: громадським активістам, науковцям, експертам міжнародних організацій.

До складу Експертної ради своїх учасників делегували: Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр політико-правових реформ, Асоціація українських моніторів Дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, ГО «Центр Соціальна Дія», ГО «Харківський інститут соціальних досліджень», «Ла Страда-Україна», ГО «Центр Громадянських свобод», ГО «Харківський інститут соціальних досліджень».

Міжнародний фонд «Відродження» брав участь у роботі Експертної ради, в особі  Романа Романова, директора Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя». МФ «Відродження»  продовжить співпрацю із Урядом та організаціями громадянського суспільства з метою реформування системи МВС.    

Документи:

1. Стратегія реформування органів внутрішніх справ:

Пояснювальна записка до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання реформування органів внутрішніх справ України»

Розпорядження Кабінету Міністрів «Питання реформування органів внутрішніх справ України»

Стратегія розвитку органів внутрішніх справ України – документ у тій редакції, що її затвердив Кабінет Міністрів.

2. Концепція першочергових заходів реформування системи Міністерства внутрішніх справ

3. Розпорядження Кабінету Міністрів України про проведення експерименту по перетворенню ДАІ.

Розпорядження Уряду щодо проведення з 1 листопада 2014 р. до 28 лютого 2015 р. у м. Хмельницький експерименту зі створення на базі підрозділів патрульно-постової служби міліції громадської безпеки та державної автомобільної інспекції МВС єдиної патрульної служби, яка виконуватиме завдання з охорони громадського порядку та запобігання правопорушенням у містах силами спеціальних нарядів, кожен з яких нестиме службу в межах закріпленого за ним сектору та на території якого він оперативно реагуватиме в установленому порядку на всі виявлені правопорушення та повідомлення про їх вчинення.

Цим розпорядженням буде реалізований експеримент, у рамках якого ДАІ позбавляється функцій надання адміністративних послуг, вводиться система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, а патрульна служба в межах населених пунктів отримує повноваження автомобільної інспекції щодо забезпечення контролю на дорогах.

4. Кабінет Міністрів України своєю Постановою затвердив введення нагрудних ідентифікаційних знаків для всіх співробітників внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, тобто всіх, хто носить форму.

Постанова Кабміну «Про внесення змін до розділу 1 опису і зразків форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції»

5. Кабінет Міністрів затвердив підготовлений МВС законопроект, який передбачає приведення всього корпусу законодавства України у відповідність із нововведеннями, передбаченими Стратегією реформування МВС, і передав його до Верховної Ради України.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реформування органів внутрішніх справ)» (Проект)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: