Управління СБУ в Криму змусило міськраду Сімферополя незаконно засекретити генплан

Під час судового процесу за розсекречення генплану Сімферополя з’ясувалося, що Головне управління СБУ в Криму змусило міськраду накласти гриф “ДСК” (“Для службового користування”) на основне креслення генплану та супровідні документи

Під час судового процесу за розсекречення генплану Сімферополя з’ясувалося, що Головне управління СБУ в Криму змусило міськраду накласти гриф “ДСК” (“Для службового користування”) на основне креслення генплану та супровідні документи. Моніторинг доступності генпланів здійснює Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами активістів, донедавна Сімферополь був одним із небагатьох міст України, де гриф “Для службового користування” було знято з більшості матеріалів генплану. Проте на початку цього року Управління СБУ в Криму змусило міську раду накласти гриф “ДСК” на основне креслення генплану, схему магістралей, опорний план, схему електропостачання, схему тепло- й газопостачання тощо. Свої дії працівники СБУ обґрунтували тим, що великомасштабні картографічні матеріали, на яких розроблено генплан, Рада міністрів Криму вирішила вважати службовою інформацією.

“Дії Кримського СБУ виглядають украй підозрілими. Плани міст у масштабах 1:5000 та 1:10000 вже давно ні для кого не є таємницею. Будь-хто їх може легально придбати, зокрема в мережі Інтернет. Експертна комісія провідного державного інституту проектування міст “Дніпромісто” визначила, що інформації з обмеженим доступом на відкритих частинах генплану Сімферополя немає. Саме тому проектний інститут і визнав їх відкритими”, – прокоментував ситуацію Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центр громадських ініціатив.

“Можу лише здогадуватися, чому працівники СБУ змушують міську раду порушувати закони “Про регулювання містобудівної діяльності” та “Про доступ до публічної інформації” та засекречувати генплан. Це схоже на перевищення службових повноважень або свідоме створення умов для корупції в земельній і містобудівній сферах”, – наголосив експерт.

“Найближчими днями ми надішлемо скаргу голові СБУ з проханням перевірити мотивацію дій його кримських підлеглих і правомірність їхніх дій”, – додав він.

Розпорядження Сімферопольського міського голови про засекречення генплану

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: