Український ПЕН запускає нову стипендійну програму для письменників, перекладачів та літературних критиків

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії до України чимало представників літературного сектора опинилися без фінансових можливостей для продовження творчих проєктів. Більшість українських видавництв і друкарень призупинила роботу і відклала заплановані до друку нові твори і переклади, медіа, які були майданчиком для публікації колонок, есеїв та рецензій, теж опинилися у скрутній ситуації і сьогодні не можуть сплачувати гонорари.

Щоб зберегти сталість і тяглість літературного процесу в Україні й надати авторам можливість продовження роботи над важливими проєктами, Український ПЕН за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та New Democracy Fund (Данія) запускає нову стипендійну програму. Вона триватиме з 29 червня до 30 листопада 2022 року.

Заявниками програми можуть стати українські прозаїки, поети, драматурги, есеїсти, перекладачі, літературні критики, що перебувають в Україні або змушені були залишити Україну через війну.

Заявки прийматимуться на постійній основі. Їх розгляд і оголошення переможців відбуватиметься раз на два місяці: 3 серпня30 вересня та 30 листопада. Підтримані заявки оголошуватимуться публічно на платформах Українського ПЕН.

Загалом до кінця 2022 року в межах програми буде надано 100 стипендій розміром 30 000 грн кожна.

Зацікавлені учасники мають заповнити аплікаційну форму. Рішення про підтримані заявки ухвалюватиме журі у складі 5 осіб. До його складу входять: Ростислав СемківІрина СлавінськаОстап СливинськийТетяна Огаркова та Оксана Луцишина.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: