Українці в Брюсселі закликали міжнародні енергетичні компанії розкрити правду про свої ділові зв’язки з росією

У Брюсселі пройшла артінсталяція, яку організували українські активісти, щоб закликати енергетичні компанії розкрити правду про свій бізнес з росією та припинити його.

Ініціатива, присвячена 53-му засіданні Ради Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) у Брюсселі 16-17 червня 2022 року, зуміла заручитися підтримкою різних неурядових організацій з усього світу та привернула увагу представників великих енергетичних компаній – Shell, Equinor ASA, BHP і Rio Tinto. Інсталяцію також відвідав Марк Робінсон, виконавчий директор EITI, а також представники громадських організацій у правлінні EITI, серед яких і директор програми Демократична практика фонду “Відродження” Олексій Орловський.

Інсталяція біля входу до палацу Егмонт у Брюсселі, де відбулося засідання Правління EITI, показує, що непрозорість міжнародних енергетичних і торгових корпорацій, які продовжують працювати в росії або з росією, призводить до продовження війни, що вбиває українців.

«Попри свої зобов’язання припинити бізнес з росією, багато енергетичних корпорацій продовжують постачати величезні обсяги російської нафти за довгостроковими контрактами, допомагаючи державі-агресору перетворити енергію Землі на кров українців. Тому ми закликаємо уряди об’єднатися у введенні реальних санкцій проти росії, зокрема і запобігання обходу вже запроваджених. А компанії – принаймні бути прозорими та припинити обманювати власних споживачів щодо масштабів свого бізнесу в росії чи з росією», – прокоментував Олексій Орловський, програмний директор Міжнародного фонду «Відродження» та голос громадянського суспільства України в EITI.

Інсталяція активістів мала налаштувати членів Правління EITI для здійснення реальних дій, щоб допомогти зупинити війну Росії в Україні, коли вони зібралися на сесії глибокого занурення «Підтримка України – роль EITI у підтримці впровадження під час конфлікту та у відбудові» 17 червня 2022 року. Секретаріат EITI ще не оприлюднив результати сесії, і ми закликаємо всіх продовжувати запитувати про них EITI.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: