Україна та Чилі поглиблюють співпрацю щодо повернення викрадених РФ українських дітей

22-25 травня радниця-уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук відвідала Республіку Чилі. Візит був організований Міністерством закордонних справ України в рамках інформаційної кампанії «Викрадені голоси» та на виконання плану дій Президента України Bring Kids Back UA

В ході візиту українська делегація провела ряд зустрічей з представниками уряду країни, зокрема із заступником міністра юстиції Чилі з питань прав людини Хав’єром Альтамірано Моліною, представниками МЗС, а також співробітниками Національного інституту молоді Міністерства соціального розвитку та сім’ї.

Уповноважена Президента України наголосила на важливості порятунку українських дітей, які були викрадені країною-агресором, а також поінформувала співрозмовників про роботу Національного інформаційного бюро: «З різних джерел було зібрано інформацію щодо майже двадцяти тисяч випадків викрадення, зокрема депортації чи примусового переміщення дітей. Імена та особисті дані 19 456 дітей наразі було верифіковано, повернути з них вдалося лише 388».

Дар’я Герасимчук привернула увагу до державного порталу «Діти війни», а також ознайомила присутніх з історіями українських дітей, яких вдалося повернути.

«Сьогодні у світі не існує глобальної системи безпеки дітей – саме це довели зламані долі українських дітей та їх втрачені життя. Ми сподіваємося на підтримку усього світу у нашій боротьбі, адже не йдеться тільки про наших дітей. Сьогодні це українські діти, а завтра це можуть бути діти будь-якої країни», – зазначила уповноважена Президента.

Важливим елементом програми візиту став урочистий захід за участю Дитячого омбудсмена Чилі, представників громадянського суспільства, академічної спільноти, неурядових організацій та правозахисників, організований посольствами України та Канади в Республіці Чилі.

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Чилі Юрій Дюдін подякував за важливу роль Канади у створенні Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, до складу якої вже входять 36 країн, а  також висловив сподівання, що Чилі відіграватиме активну роль в роботі цієї коаліції.

Довідково: Інформаційна кампанія «Викрадені голоси», в межах якої спільними зусиллями Офісу Президента України та МЗС України за підтримки благодійного фонду “Відродження” є частиною плану дій Bring Kids Back UA. Мета кампанії – інформування світової спільноти щодо злочинів РФ проти українських дітей задля їх порятунку та захисту їхніх прав, припинення депортації та примусового переміщення, запобігання примусовій передачі українських дітей до російських родин, а також щодо необхідності  вжиття всіх можливих заходів для безпечного повернення українських дітей назад до України.

Джерело: МЗС

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: