Україну попереджають про можливий тиск Росії в разі непідписання Угоди про асоціацію з ЄС

Експерти застерігають: якщо Україна не підпише Угоди про асоціацію з ЄС, Росія посилить тиск на неї з метою змусити її вступити до Митного союзу з Білоруссю й Казахстаном

Якщо Україна не підпише Угоди про асоціацію з ЄС, Росія посилить тиск на неї з метою змусити її вступити до Митного союзу з Білоруссю й Казахстаном. Про це 26 лютого в Києві заявили учасники прес-конференції, яку провів Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва й Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного Співробітництва, зауважив, що наразі такого тиску немає, бо Росія впевнена в неможливості підписання Угоди про асоціацію. При цьому, за його словами, тиск може зростати, якщо зростатимуть шанси на підписання Угоди. Експерт припускає, що Росія буде вичікувати до кінця президентських виборів в Україні 2015 року.

Зі свого боку, президент Аналітичного центру “Відкрита політика” Ігор Жданов наголошує, що в разі непідписання Угоди про асоціацію Україна буде більш вразливою для вступу до Митного союзу.

Контакти:
Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва
Наталія Сад
(044) 238 68 43
050 930 84 39
nataliya.sad@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: