Українці почали більше займатися власним здоров’ям, – Вікторія Тимошевська на “Українському радіо”

В ефірі програми "Ранковий формат" на Українському радіо Вікторія Тимошевська директор програми "Громадське здоров’я" міжнародного фонду "Відродження" розповіла про дослідження, яке проводили серед 10 тис домогосподарств на предмет ставлення українців до свого здоров’я і оцінки власного самопочуття.

В ефірі програми “Ранковий формат” на Українському радіо Вікторія Тимошевська директор програми “Громадське здоров’я” міжнародного фонду “Відродження” розповіла про дослідження, яке проводили серед 10 тис домогосподарств на предмет ставлення українців до свого здоров’я і оцінки власного самопочуття.

 

Дані обчислення індексу здоров’я показують, що українці почали оцінювати своє самопочуття краще. Відсоток такий як у країнах Балтії.

 

“Ми бачимо тенденцію за останніх три роки що стан самопочуття на рівні “добре/дуже добре” складає в середньому 48% по Україні. Після запровадження реформи медицини значно більше українців мають доступ до програми “Доступні ліки”, до діагностики, а з іншого боку, є такий загальний тренд про більшу турботу про влаcне здоров’я та життя. Молодь сьогодні більш турбується про власне здоров’я, задумується над тим, що споживає в їжу, більш популяризований зараз спорт. Хоча це не означає, що у нас зовсім усе добре, і нам є куди рости, є куди розвиватися”, — говорить Вікторія Тимошевська.

 

Також експертка зауважує, що хронічно хворі люди також можуть говорити в дослідженнях, що вони добре почуваються, коли вони отримують регулярне лікування, вчасно приймають ліки в правильному дозуванні і почуваються досить непогано.

 

Старша вікова категорія (35+) починають займатися cамолікуванням cкоріше, ніж молоді люди віком від 18 років.

 

“Самолікування пов’язане з очікуваними високими витратами після візиту до лікаря. У нас понад 30% людей починають займатися самолікуванням”, — говорить представниця фонду.

 

Прослухати програму повністю можна за посиланням.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: