Українці переконані, що заможні завжди матимуть перевагу в судах

Харківський інститут соціальних досліджень підготував матеріал “Рівень використання правових можливостей населенням України: доступність та ефективність правових послуг”

Харківський інститут соціальних досліджень підготував матеріал “Рівень використання правових можливостей населенням України: доступність та ефективність правових послуг”. Дослідження було здійснено за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Соціологи вивчали доступність правової інформації для населення та правових послуг – як платних, так і безкоштовних, а також роль та ефективність діяльності різних суб‘єктів їх надання. Було опитано 2500 респондентів у п’яти регіонах України – Київській, Луганській, Херсонській, Хмельницькій і Чернігівській областях.

Найбільш ефективний, на думку респондентів, спосіб вирішення юридичних проблем – звернення до суду. На це вказали 33,4% опитаних. При цьому 83,3% респондентів вважають, що на рішення судів впливають достаток і заможніші завжди матимуть перевагу.

Контакти: Харківський інститут соціальних досліджень, (057) 760 46 23, denys.kobzin@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: