Українську владу закликають приєднатися до міжнародної ініціативи “Декада Ромського Включення”

“Декада Ромського Включення” – це міжнародна платформа, до якої входять 12 країн

Ромські громадські активісти закликають Президента й Кабінет Міністрів ужити заходів для приєднання України до міжнародної ініціативи “Декада Ромського Включення”. Переговори між ініціативою й урядом координує програма “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час зустрічі з лідерами ромських НУО представниця Секретаріату “Декади” Тунда Бузецкі зазначила, що, приєднавшись до “Декади”, Україна зможе брати участь у міжнародних зустрічах, обмінюватися досвідом з іншими країнами щодо впровадження політик стосовно ромів. За її словами, включення представників ромської спільноти в соціальні процеси не лише є індикатором належного рівня захисту прав людини у країні, а й сприяє соціально-економічному розвитку.

7 червня представники Секретаріату проведуть в Офісі Уповноваженого з прав людини робочі зустрічі з представниками Кабміну. Під час заходу планується офіційно передати уряду звернення від лідерів ромських організацій щодо приєднання до “Декади”.

“Декада Ромського Включення” – це міжнародна платформа, до якої входять 12 країн: Албанія, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Іспанія, Македонія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Хорватія, Чехія, Чорногорія. Словенія та США мають статус спостерігачів. Партнерами ініціативи є Програма розвитку ООН, ЮНІСЕФ, Світовий Банк, Фундації Відкритого Суспільства, Європейська Комісія та ін.

Платформу було створено задля подолання дискримінації ромів, які проживають на території країн – учасниць “Декади” та максимального включення ромів в усі соціальні процеси цих країн. У межах ініціативи відбувається міжнародний обмін найкращими практиками реалізації державної політики щодо ромів, координація зусиль задля покращення доступу ромів до освіти, медицини, працевлаштування й житла.

Участь у Декаді відкриває перед країною-учасницею перспективи участі в міжнародних ініціативах і програмах Євросоюзу, спрямованих на розробку й реалізацію національних політик щодо соціальної інтеграції ромів.

Звернення ромських активістів до Президента та Прем’єр-міністра України щодо приєднання до “Декади Ромського Включення”

Контакти:
“Рома України”
Ольга Жмурко
(044) 461 95 00
zhmurko@irf.ua

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: