Українську молодь інформують про загрози гепатиту С від пірсингу й татуювання

В Україні розпочалася інформаційна кампанія "Гепатит С. Дізнайся сам – розкажи іншим!"

В Україні розпочалася інформаційна кампанія “Гепатит С. Дізнайся сам – розкажи іншим!” Її проводить громадська організація “М’АРТ” (Чернігів) спільно з Ініціативою допомоги хворим на вірусні гепатити “Долкар” (Київ) за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Кампанія спрямована на молодь і підлітків, яких інформують про небезпеку захворіти на гепатит С через пірсинг і татуювання, а також навчають робити це безпечно для здоров’я. Вона передбачає використання новітніх медіа та соціальних мереж.

Основні інформаційні матеріали кампанії – “12 фактів про гепатит С” та “Як зробити татуювання та лишитись при цьому живим?”

За словами директора Ініціативи “Долкар” Вікторії Оніщенко, це не перший проект організації, спрямований на інформування громадськості щодо профілактики та лікування гепатиту С. Першим був інформаційний ресурс hepatit.org.ua, який було створено ще 2007 року.

2009 року Ініціатива спільно з Чернігівською громадською організацією “М’АРТ” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” реалізувала проект “Створення умов для впровадження державної програми профілактики та лікування гепатиту С в Україні”. У межах проекту було проведено дослідження стосовно ситуації з гепатитом С в Україні, результатом якого став Звіт із рекомендаціями фахівців, який було представлено Міністерству охорони здоров’я та запропоновано взяти до уваги у вирішенні проблеми гепатиту С в Україні.

Достовірних даних щодо реальних масштабів епідемії гепатиту С в Україні немає, але існує припущення, що щонайменше 1 мільйон людей може бути інфіковано вірусом гепатиту C (ВГС).

Контакти: “Молодіжна Альтернатива “М’АРТ”, (046) 277 41 10, mart.ngo@googlemail.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – захищати права вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: