Українську асоціацію європейських студій визнали в Брюсселі

23-24 листопада в будинку Європейського Парламенту відбулася міжнародна конференція представників національних асоціацій європейських студій з питань впливу глобалізації на процес європейської інтеграції. Відкривав конференцію Президент Єврокомісії Жозе Баррозу та інші відомі європейські політики та науковці. Під час конференції було обговорено багато дискусійних питань, серед котрих – майбутнє Європейської політики сусідства.

Міжнародний конгрес представників асоціацій європейських студій у м. Брюссель, який відкрив Президент Єврокомісії Жозе Баррозу, привітав новостворену Українську асоціацію європейських студій як 54-го члена світової асоціації європейських студій.

Міжнародний конгрес представників асоціацій європейських студій, що проходив з 22 до 24 листопада цього року в Брюсселі, дозволив заявити про себе молодій українській асоціації, установчі збори якої відбулись в жовтні ц.р. в м. Києві. У міжнародному конгресі, який носив назву “Виклики для Європи в глобалізованому світі”, взяв участь Президент Української асоціації європейських студій Роман Петров, викладач модулю ім. Жана Моне Донецького національного університету.

В рамках конгресу, в будинку Європейської Комісії 22 листопада відбулось засідання президентів національних асоціацій європейських студій, головною темою обговорення якого була нещодавно затверджена “Програма навчання на протязі усього життя” (Рішення Європейського Парламенту та Ради Міністрів № 1720/2006). Цей документ кодифікує та нормативно закріплює усі види заходів та програм ЄС у галузі освіти на період з 2007 до 2013 р. (програми Comenius, Leonardo, Erasmus, Jean Monnet, Grundtvig). Нові конкурси відомої в Україні програми ім. Ж.Моне будуть оголошені на сайті Єврокомісії близько 20 грудня цього року. Асоціація заохочує своїх членів прийняти участь в програмі ім. Жана Моне, що сприятиме поширенню мережі викладачів ім. Ж.Моне в Україні. Важливою подією зустрічі президентів національних асоціацій було переобрання на другий термін Президента Світової асоціації європейських студій проф. Марко Порто (університет Каламбрії, Португалія). Під час цієї зустрічі проф. Порто привітав 54-го члена Світової асоціації європейських студій — Українську асоціацію європейських студій.

 

23-24 листопада в будинку Європейського Парламенту відбулася міжнародна конференція представників національних асоціацій європейських студій з питань впливу глобалізації на процес європейської інтеграції. Відкривав конференцію Президент Єврокомісії Жозе Баррозу та інші відомі європейські політики та науковці. Під час конференції було обговорено багато дискусійних питань, серед котрих – майбутнє Європейської політики сусідства.

 

Роман Петров, голова Української асоціації європейських студій, провів ряд зустрічей з президентами інших національних асоціацій європейських студій та обговорив перспективи співробітництва між українською асоціацією європейських студій та колегами з Туреччини, Болгарії, Німеччини, та Великої Британії.

 

Президент світової асоціації проф. Марко Порто повністю підтримав членство Української асоціації європейських студій у Світовій асоціації європейських студій, як всеукраїнського об’єднання провідних фахівців з питань європейських студій в Україні, побудованого на демократичних засадах. Як перший крок подальшої співпраці, під час зустрічі з проф. Порто було досягнуто домовленості про можливість включення інформації про українських фахівців з європейської інтеграції до міжнародного довіднику “Хто є хто в європейській інтеграції”.

Бажаючі бути включеними до довіднику, повинні надіслати наступну інформацію англійською мовою: П.І., освіта, науковий ступінь, місце роботи, наукова спеціалізація у сфері європейських студій, перелік найважливіших публікацій з питань європейської інтеграції, на е-пошту: eustudy@gmail.com до 6 грудня цього року. Кінцевий відбір дослідників, що будуть включені до довідника “Хто є хто в європейській інтеграції” здійснюватиметься Світовою асоціацією європейських студій на підставі академічних досягнень.

 

Українська асоціація європейських студій є всеукраїнською громадською неприбутковою організацією, має більш ніж 20 осередків у майже всіх регіонах України. Асоціація є відкритою для постійного діалогу з неурядовими організаціями, науковими установами та експертами з метою консолідації зусиль усіх, хто працює та цікавиться європейською інтеграцією.

 

Джерело: Громадська коаліція “Донбас Європейський”, www.europa.dn.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: