Український жіночий фонд оголосив конкурс проектів з вирішення проблем територіальних громад

З метою підтримки місцевих ініціатив Український жіночий фонд за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» оголошує конкурс грантів для підтримки ініціатив, спрямованих на вирішення проблем територіальних громад, а також відстоювання прав громад у відносинах з органами державної влади, місцевого самоврядування та постачальниками житлово-комунальних і соціальних послуг населенню.

До участі у конкурсі запрошуються громадські об’єднання: недержавні організації, зокрема жіночі, органи самоорганізації населення.

Мета конкурсу – сприяти територіальним громадським об’єднанням у вирішенні локальних проблем, підвищенні якості життя громади та захисті прав громад у відносинах з державними та місцевими органами влади, постачальниками соціальних та житлово-комунальних послуг.

В рамках конкурсу підтримуватимуться проекти за такими пріоритетними напрямками:

1. Розвиток самоорганізації населення за місцем проживання (створення структур самоорганізації – органи самоорганізації населення, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, взаємодопомогові організації жінок та людей похилого віку тощо; їх об’єднання і взаємодія з партнерами; зміцнення потужностей уже існуючих організацій та підтримка їх діяльності).

2. Відстоювання прав територіальної громади та групових інтересів у взаємовідносинах з органами державної влади і місцевого самоврядування (громадський моніторинг та експертиза рішень, які стосуються місцевої громади, кампанії лобіювання громадських інтересів, широке інформування населення про можливі наслідки ухвалених рішень, встановлення прозорих процедур ухвалення рішень, спрощення доступу громади до інформації про рішення, які її стосуються).

3. Зміцнення ролі громадських об’єднань у прийнятті рішень, які стосуються місцевих громад (залучення об’єднань до співпраці з місцевим самоврядуванням, державними органами).

4. Захист прав у відносинах з постачальниками соціальних, житлово-комунальних та інших послуг (кампанії із захисту прав та лобіювання інтересів громад, отримання доступу до інформації про якість і формування ціни на послуги, надання правової допомоги для захисту прав споживачів комунальних та соціальних послуг).

5. Удосконалення структури та якості комунальних, соціальних та інших послуг, які надаються місцевим громадам (наприклад, проекти із запровадження енергоаудиту, енергозбереження та відповідального ставлення до екології).

Останній термін подання проектів – 12 листопада 2010 року.

Максимальний розмір очікуваного від УЖФ гранту – 15000 гривень.

Термін реалізації проекту – до 6 місяців

Загалом буде підтримано 20 проектів, половина з яких – проекти від жіночих неурядових організацій.

Конкурс проводиться у наступних регіонах – Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька та Черкаська області й місто Севастополь.

Перевага надаватиметься проектам, що мають:

 • соціальне спрямування і позитивно впливатимуть на громаду;
 • чітко визначену мету та детально розроблений план реалізації проекту;
 • реальні, послідовні і чітко визначені очікувані результати від реалізації
 • проекту;
 • вплив на розвиток громади, в якій працює організація;
 • зважений бюджет та реалістичний термін виконання;
 • план поширення результатів проекту та інформування громади про перебіг
 • проекту;
 • у структурі бюджету – не більше двох третин коштів спрямовують на
 • обладнання, гонорари та ремонтні роботи;
 • додаткові джерела фінансування;
 • партнерство з органами місцевого самоврядування (за напрямками 1, 3, 5).

 

Просимо звернути увагу:

 • на розгляд необхідно подати 7 друкованих примірників проекту (з підписами і печаткою) та електронний варіант проекту на адресу електронної пошти info@uwf.kiev.ua;
 • некомплектні проекти, а також ті, що надійдуть до УЖФ пізніше встановленого терміну, не розглядатимуться (дата відправлення на конверті має бути не пізніше останнього терміну подання проектів);
 • УЖФ не несе відповідальності за помилки поштових відділень у випадку не отримання проекту та очікує на проекти, надіслані поштою, не більше 7 календарних днів після останнього терміну подання проектів;
 • при реєстрації проекту апліканту видається або надсилається підтвердження про реєстрацію проекту з реєстраційним номером;
 • остаточне рішення УЖФ щодо проекту перегляду не підлягає;
 • причини відмови у підтримці проекту не повідомляються.

 

Прохання подавати проекти особисто або надсилати поштою (не використовуючи спецзв’язок) за адресою: вул. Артема, 79, офіс 38, Київ, 04050.

Аплікаційну форму можна отримати:

 

Контактна особа: Ірина Стратій, Український жіночий фонд, info@uwf.kiev.ua +380(44)568-53-89, http://www.uwf.kiev.ua/

Джерело: Громадський простiр

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: