Українським ромам допоможуть збудувати житло

Пілотні проекти з побудови житла для ромів стартують на Закарпатті вже навесні наступного року за сприяння Міжнародної благодійної організації “Habitat for Humanity”, а також програм "Рома України" та "Схід-Схід: партнерство без кордонів" Міжнародного фонду “Відродження”

Пілотні проекти з побудови житла для ромів стартують на Закарпатті вже навесні наступного року за сприяння Міжнародної благодійної організації “Habitat for Humanity”, а також програм “Рома України” та “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження”. Про це 8 листопада повідомили на прес-конференції в Києві представники програми “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження” та громадських організацій ромів.

За словами експертів, частину коштів на зведення житла надаватимуть самі ромські сім’ї, співфінансування й організаційну підтримку – благодійні організації та місцева влада. Зразком для цього проекту стане найкращий досвід країн Євросоюзу.

“За оцінками громадських організацій, в Україні зараз проживають близько 300 тисяч ромів, які є однією з найбільш уразливих груп населення. Відсутність житла спричиняє проблеми зі здоров’ям, освітою, працевлаштуванням”, – підкреслила менеджер програми “Рома України” Наталя Кияк.

При цьому вона висловила жаль, що уряд України не приєднався до Декади ромського залучення, яка триває в Європі з 2005 по 2015 рік. За її словами, це дозволило би залучити чимало додаткових ресурсів для соціальних проектів у ромських громадах. Тепер на допомогу одній із найуразливіших груп громадян України мають прийти громадські організації та міжнародні донори, підкреслила Наталя Кияк.

Керівник фонду “Благо” Елеонора Кулчар зазначила: “Перші проекти за участю “Habitat” на Закарпатті допомагатимуть тим родинам, які вже мають джерела доходів, але потребують реконструкції житла. Таким чином, зростає відповідальність родин, які вкладатимуть власні кошти. Якщо ініціатива буде успішною, вона пошириться й на інші громади”. Разом із тим, як повідомила Елеонора Кулчар, до проекту висловила готовність долучитися й місцева влада Закарпатської області.

Учасники прес-конференції навели успішний досвід Румунії. За підтримки “Habitat for Humanity” сотні ромських сімей у цій країні вже отримали житло. При цьому родина має сплатити за нього принаймні 30-50% повної вартості, яка становить 15 000 євро. Це дало можливість ромським сім’ям проживати в нормальних умовах, дітям – регулярно відвідувати школу, а в майбутньому отримати принаймні мінімальний рівень освіти й місце роботи.

{qtube vid:=-HkI4Dq04eE w:=320 h:=240 b:=1 ap:=0 rel:=0}

“Рома України”
Наталя Кияк
(044) 461 95 00
kyyak@irf.kiev.ua

***

Мета програми “Рома України” – сприяти ініціативам, спрямованим на забезпечення правового захисту ромського населення України, поліпшувати умови доступу ромського населення до медичних послуг, сприяти здобуттю ромськими дітьми та молоддю початкової та вищої освіти, підвищувати рівень працевлаштування ромського населення.

Мета програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” – розвивати співробітництво між представниками міжнародної громадськості для вирішення соціальних і соціально-економічних проблем, які виникли в перехідний період після розпаду Радянського Союзу та соціалістичної системи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: