Українські та зарубіжні експерти закликають надати більше автономії Конституційній Асамблеї

Експерти стверджують, що Конституційна Асамблея України потребує більшої ясності щодо її повноважень і статусу, більшого рівня незалежності й автономії стосовно будь-яких центрів влади та забезпечення відкритої участі в її діяльності опозиції й організацій громадянського суспільства

Конституційна Асамблея України потребує більшої ясності щодо її повноважень і статусу, більшого рівня незалежності й автономії стосовно будь-яких центрів влади та забезпечення відкритої участі в її діяльності опозиції й організацій громадянського суспільства. Такого висновку дійшли учасники семінару “Український конституційний процес”, який відбувся 30 березня у Брюсселі (Бельгія). Захід провів Центр європейських політичних досліджень спільно з Фондом Відкритого Суспільства – Брюссель і Європейською програмою Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у семінарі взяли Марина Ставнійчук, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, Ігор Когут, голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив і голова Української платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, Ґунар Віґанд, директор департаменту з питань Росії, Східного Партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва й ОБСЄ Європейської служби зовнішньої дії ЄС, Ольга Шумило-Тапіола, дослідник Брюссельського офісу Центру Карнеґі, а також представники Адміністрації Президента України, Представництва України в ЄС, Європейської Комісії, Європейської зовнішньої служби, незалежні експерти та дослідники.

Обговорення було присвячено реформуванню Конституції України. Було представлено позиції влади України та громадянського суспільства щодо перспектив діяльності Конституційної Асамблеї, базових засад консенсусу навколо політико-правового реформування та модернізації, залучення опозиції та громадянського суспільства до участі в Конституційній Асамблеї, а також залучення їх до дискусій навколо конституційної проблематики. Представники європейських інституцій висловили свої міркування, зауваження та рекомендації, виходячи з того, що конституційний процес є однією зі складових політичної частини Угоди про Асоціацію України з ЄС. Учасники погодилися, що врахування європейських стандартів і напрацювань Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), а також досвіду країн – членів ЄС є важливим чинником наближення конституційно-правових реалій України до європейського конституційного поля.

Європейська програма
Ірина Солоненко
(044) 461 95 00
solonenko@irf.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: