Українські підприємства ігнорують міжнародні екологічні стандарти

Експерти стверджують, що українські підприємства не готові запроваджувати міжнародних екологічних стандартів

Українські підприємства не готові запроваджувати міжнародних екологічних стандартів. Про це свідчать результати громадського моніторингу впровадження екологічного аудиту в Центральному регіоні України. Його провів Кіровоградський обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги в межах проекту “Розробка пропозицій удосконалення правових актів щодо впровадження процедури екологічного аудиту в Україні” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

В Україні є 93 сертифікованих аудитори та 50 організацій, які мають право проводити екологічний аудит, але їм ніде цього робити, оскільки лише кількадесят промислових підприємств погодилася запроваджувати міжнародні екологічні стандарти. Попри обов’язковість екологічного аудиту на підприємствах або об’єктах під час приватизації, оренди чи концесії, органи державної влади згадують про необхідність аудиту лише пост-фактум. За словами експертів, наявні законодавчі акти з екологічного аудиту є недосконалими й потребують змін.

Керівник проекту Тетяна Лісова зазначила: “Ми прямуємо до змін екологічної ситуації в нашій країні в кращий бік, і одним зі шляхів ми обрали екологічний менеджмент. Це не зайва дія, це не зайва витрата коштів – це сучасний підхід до раціонального природоохоронного функціонування господарської діяльності країни, який потребує деякого корегування на законодавчому рівні, щоб механізм був дієвішим”.

Контакти: Кіровоградський обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги, (0522) 33 03 53, kirov_vel@mail.ru

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: