Українські науковці обмінялися досвідом участі в європейських інноваційних програмах

17-18 вересня у Львові відбувалася конференція “Чи стане Україна частиною Європейського дослідницького простору?” – заключний захід проекту “Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу”

17-18 вересня у Львові відбувалася конференція “Чи стане Україна частиною Європейського дослідницького простору?” – заключний захід проекту “Формування мережі обміну інформацією про науково-освітні програми Європейського Союзу”. Захід провели ГО “Агенція європейських інновацій” і Асоціація “Львівський центр інновацій” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Львівської міської ради..

Понад 60 учасників конференції обговорювали можливості використовувати європейські науково-технічні програми як дієвий інструмент упровадження інновацій на регіональному й державному рівнях. Було надано актуальну інформацію про нові конкурси 7-ї Рамкової програми ЄС (7РП) на 2013 рік за напрямами “Здоров’я”, “Продукти харчування, сільське господарство, біотехнології”, “Інформаційно-комунікаційні технології”, “Малі й середні підприємства”, а також про наступну європейську програму “Горизонт” (2014-2020 роки).

Іван Кульчицький, керівник проекту, представив бюлетені та презентації попередніх заходів в Ужгороді, Донецьку та Харкові. Ці продукти утворюють інформаційну базу для українських організацій, які зацікавлені в поданні проектних заявок на конкурси 7-ї Рамкової Програми ЄС. Іван Кульчицький запропонував надсилати пропозиції щодо вдосконалення української національної системи підтримки участі науковців у європейських конкурсах.

Ростислав Бунь, професор кафедри прикладної математики Національного університету “Львівська політехніка”, представив успішний досвід виконання проекту 7РП. Він наголосив на важливості оперативної комунікації з європейськими партнерами та великому значенні європейських проектів для розвитку науки в Україні, особливо для прогресу молодих учених.

У підсумку учасники відзначили важливість національних контактних пунктів 7РП, необхідність виявляти ініціативність у пошуку партнерів, а також домовилися про продовження спілкування задля підготовки спільних проектів.

Особливістю конференції стало представлення проектних ідей. Учасники отримали практичні поради з удосконалення проектів. Також було розглянуто перспективи використання фінансових інструментів Європейського Союзу з підтримки науково-інноваційних проектів.

Контакти:
ГО “Агенція європейських інновацій”
Іван Кульчицький
050 92 92 396
kul.ivan@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: