Українські експерти в Сербії: громадські кампанії за чесні закупівлі

29-30 червня 2014 року в Белграді, столиці Сербії, в рамках проектів Open Society Foundations відбувся Балканський семінар з проблем державних закупівель. В заході взяли участь громадські діячі та журналісти із США, Британії, країн Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії.

29-30 червня 2014 року в Белграді, столиці Сербії, в рамках проектів Open Society Foundations відбувся Балканський семінар з проблем державних закупівель. В заході взяли участь громадські діячі та журналісти із США, Британії, країн Східної  Європи, Кавказу та Середньої Азії.

Україну представили експерт Центру політичних студій та аналітики Гліб Канєвський та виконавчий директор Інституту аналітики та адвокації Юрій Нестуля за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Під час семінару учасники презентували власні здобутки в громадській боротьбі з корупціонерами, обмінялися досвідом з адвокації за транспарентні  закупівлі та розглянули  кейси журналістів-розслідувачів.

Виступи українських молодих фахівців викликали зацікавлення, адже, як виявилося, Україна значно випереджає партнерів Східної Європи по рівню прозорості.

Гліб Канєвський розповів про унікальний український досвід реформування військових закупівель для армії під час війни при активному залученні громадськості.

Юрій Нестуля розкрив конкретні кейси успішного впливу громадськості на місцеву владу задля підвищення рівня видатків на ліки для пацієнтів.

Регіональний менеджер Вікі Літвінов Open Society Foundations наголосила, що транспарентність державних закупівель є ключовою умовою європейського розвитку, адже саме від закупівель залежить якість послуг для населення. Тому, громадські діячі мають активно впливати на уряди, які налаштовані на європейський розвиток, для забезпечення чесних та прозорих закупівель.     

Контакти:  Гліб Канєвський, (063)8329669

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: