Українські арт-менеджери дізналися про європейські культурні програми

8 лютого в Києві та 9 лютого в Донецьку відбулися інформаційні сесії, на яких українські громадські організації та діячі культури могли дізнатися про участь у європейських культурних програмах

8 лютого в Києві та 9 лютого в Донецьку відбулися інформаційні сесії, на яких українські громадські організації та діячі культури могли дізнатися про участь у європейських культурних програмах. Заходи провів Донецький міський молодіжний центр мистецтв “ЕкоАрт” спільно з Європейським культурним фондом (Нідерланди) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час зустрічей відбулася презентація основних напрямів діяльності Європейського культурного фонду (ЄКФ) та його грантових програм (“STEP Beyond” і “Collaboration Grants”).

Про свій успішний досвід участі у грантових програмах ЄКФ розповіли представники кількох громадських організацій: Катерина Ботанова (Фундація “Центр сучасного мистецтва”), Катерина Радченко (ГО “Мистецькі мандри”), Олександр Буценко (Центр розвитку “Демократія через культуру”) та Валентина Сахненко (Центр мистецтв “ЕкоАрт”).

Важливою частиною зустрічі в Києві стала презентація експерта Культурної програми Східного Партнерства ЄС Тетяни Білецької. Вона представила концепцію програми та принципи діяльності “Бюро моніторингу й інституційного розвитку”, яке розташовано в Києві й координує реалізацію програми у країнах Східної Європи.

Крім того, українські оператори культури ознайомилися з можливостями участі у програмі ЄС “Культура” на наступні два роки та перспективами участі в новій програмі ЄС “Творча Європа”, яка має стати продовженням програми “Культура”. Арт-менеджерам також було представлено список проектів у галузі міжрегіонального культурного співробітництва, які отримали гранти від Європейської комісії у 2011 році.

Своїми враженнями від зустрічі поділилися представниці Європейського культурного фонду. “Нам досить складно вступити в контакт з українськими організаціями, щоб залучити їх до участі в наших грантових програмах. І складається таке враження, що вони мало знають про нашу діяльність і грантові можливості. Тому ми очікуємо, що після цих зустрічей з України у фонд надійде багато заявок”, – сказала Ділія Хам (Нідерланди).

“Я вважаю, що надійде не тільки багато заявок, але й за якістю вони будуть кращими. У нас існують певні рамки, в яких оперує фонд, і ми плануємо ознайомити українських учасників із розумінням того, що таке ефективне європейське співробітництво. Ми сподіваємося, що отримані знання буде поширено українськими операторами культури у їхніх мережах і наш просвітницький проект буде мати мультиплікаційний ефект. Це поки перша подібна зустріч у межах нашої програми європейського співробітництва, але, судячи з реакції аудиторії, вже можна назвати цей проект успішним”, – продовжила роздуми колеги Ольга Алексєєва (Нідерланди).

Наступні зустрічі заплановано провести у Львові (15 лютого) й Одесі (17 лютого).

Донецький міський молодіжний центр мистецтв “ЕкоАрт”
Валентина Сахненко
095 494 18 21
info@ekoart.org

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: