Українська влада не сприяє розвитку локальної демократії

6 жовтня 2010 року у приміщенні Агентства УНІАН в м. Київ пройшла прес-конференція на тему «В чиїх руках місцеве самоврядування в Україні?».

На фото - Наталя Мішина, Олексій ОрловськийОрганізатором прес-конференції виступила Всеукраїнська Асоціація сприяння самоорганізації населення за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

Одним з приводів для проведення прес-конференції стали факти ігнорування центральною владою проблеми недосконалості законодавства України в сфері локальної демократії. Наприклад, нещодавнє провальне голосування у Верховній Раді України по законопроекту, що передбачав ухвалення нової редакції Закону України «Про органи самоорганізації населення».

Як зазначив під час прес-конференції директор Програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження” Олексій Орловський, Верховна Рада України відверто ігнорує потреби органів самоорганізації населення щодо удосконалення національного законодавства в частині регламентації їхнього статусу.

Ці органи, які діють на рівні мікрорайонів, кварталів, вулиць та будинків та представляють інтереси населення, сьогодні не в змозі ані нормально створитися, ані якісно виконувати покладені на них повноваження. Адже чинний Закон України “Про органи самоорганізації населення”, який Верховна Рада України ухвалила у 2001 році, скоріше шкодить, аніж сприяє цим структурам.

Спроби же якось змінити стан справ в цій сфері, наштовхуються на протидію з боку народних депутатів України. Свідчення цього став розгляд у Верховній Раді України законопроекту № 2108. 7 вересня 2010 р. лише тільки 7 парламентарів віддали свої голоси за цей законопроект. При цьому, 398 народних обранців взагалі не взяли участь у голосуванні.

На прес-конференції був представлений проект Закону України «Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання», який був розроблений ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та широко обговорений за участю експертів від громадських організацій, органів влади та ЗМІ на круглих столах у Кіровограді, Донецьку, Львові та Одесі, а також на V Всеукраїнській науково-практичній конференції з питань самоорганізації населення в м. Вінниці. Після громадського обговорення законопроект було ретельно доопрацьовано.

Наталія Мішина, заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» зазначила, що проект закону спрямований на регламентацію найстарішої форми прямої демократії, що дозволить громадянам та органам самоорганізації населення реально впливати на рішення місцевих проблем та посилить громадський контроль на місцях.

Відсутність такого закону вже породжує протести прокуратури, судові процеси, ставить під загрозу існування органів самоорганізації населення. Результатом є неефективне управління на місцях та загострення соціальних конфліктів.

Проект Закону України «Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання» буде найближчим часом подано на розгляд Верховній Раді України. Його розгляду буде передувати активна кампанія громадського лобіювання.

Додаткову інформацію можна отримати: тел./факс: (048) 738-68-30, e-mail: samoorg@ukr.net. Веб-сайт: http://samoorg.com.ua.

Контактна особа: В’ячеслав Кіщенко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: