Україні прогнозують стратегічну співпрацю з Євросоюзом, а не Росією

Експерти переконані, що в найближчі 5-10 років Україна орієнтуватиметься на співпрацю з Європейським Союзом, а не Росією

У найближчі 5-10 років Україна орієнтуватиметься на співпрацю з Європейським Союзом, а не Росією. Про це заявили учасники обговорення, яке відбулося 25 липня в Києві. Захід організували Інститут світової політики та Гаазький центр стратегічних досліджень (The Hague Centre for Strategic Studies) у межах проекту “Розбудова потенціалу України у сфері суспільного та безпекового передбачення” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти представили дослідження “Майбутнє України” та “Майбутнє Євросоюзу”. Матеріал ґрунтується на 68 джерелах українською, російською й англійською мовами, які було опрацьовано за сучасною методологією, запропонованою голландськими аналітиками.

“Європейська інтеграція, підтримана сильним економічним співробітництвом із ЄС, стане ключовою формотворчою силою внутрішніх процесів”, – ідеться в дослідженні “Майбутнє України”.

Більшість експертів також вважають, що в майбутньому Україна залишатиметься нейтральною державою, яка утримуватиметься від приєднання до таких військово-політичних альянсів, як НАТО чи ОДКБ. Однак у декількох сценаріях цей політичний тренд оцінюють як тимчасовий і такий, що залежить від політичного контексту.

Українські автори також прогнозують, що ЄС і Росія будуть основними гравцями, які визначатимуть сценарії майбутнього розвитку України.

Що стосується економічного розвитку, то деякі дослідники передбачають технологічний бум в Україні. Найбільш привабливими галузями для інвестування, на їхню думку, буде промисловість і комунікації.

“Майбутнє України”

Контакти: Інститут світової політики, (044) 253 55 57, info@iwp.org.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: