Україна в Європі, Європа в Україні очима кримської молоді

23 грудня в Сімферополі відбулося визначення та нагородження переможців конкурсу учнівських пошукових робіт «Україна в Європі, Європа в Україні очима молоді».

Даний конкурс був організований Товариством «Український народний дім в Чернівцях» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в 8 областях України. В АР Крим партнером та співорганізатором конкурсу є Центр регіонального розвитку «Топ-Кая»

За перші місця та призи в останньому турі конкурсу змагалося 10 учнів із шкіл Сімферополя, Сімферопольського району, Джанкою, Старого Криму та Ялти. Роботи презентували учні в двох вікових категоріях – 7-9 та 10-11 класи. Модератором презентації виступив тренер с в сфері  громадських організацій Андрій Круп’як.

В віковій категорії 7-9 клас переможцем стала Ольга Сенюта (Ялтинська школа-колегіум) з ґрунтовною роботою «Вплив європейської архітектури та європейців на архітектуру Криму». В роботі Оля дослідила, як створювалися унікальні палаци південного берега Криму за участі європейських майстрів та під впливом європейських тенденцій.

Серед 10-11 класів перемогла Валерія Ходорєва (Чистеньський НВК «Школа-гімназія», Сімферопольський район), проілюстрував внесок європейців в історію Криму розповіддю про англійську медичної сестри Флоренс Найтінгейл.

За словами координатора конкурсу в Криму Олександри Целіщевої, «подібний конкурс проводився в Криму вперше, і водночас з високим рівнем робіт продемонстрував деякі стереотипи у ставленні учнів до європейської тематики. Але працюючи над дослідницькими роботами, учні мали змогу глибше зрозуміти тісні історичні зв’язки Криму та Європи, і, можливо, позбутися деяких упереджених ставлень».

Конкурс «Україна в Європі, Європа в Україні очима молоді» проводився за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження» в межах проекту Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях». Метою проекту є підвищення рівня обізнаності щодо історико-культурної приналежності України, її окремих регіонів та міст до європейської цивілізації.


В АР Крим даний проект реалізується Центром регіонального розвитку «Топ-Кая».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: