Україна та Естонія разом розвиватимуть електронне урядування

8 грудня 2010 року в Посольстві Естонії в Києві відбулося урочисте підписання Меморандумів щодо співпраці у сфері розвитку електронного урядування між органами державної влади та громадськими організаціями України та Естонії.

8 грудня 2010 року в Посольстві Естонії в Києві відбулося урочисте підписання Меморандумів щодо співпраці у сфері розвитку електронного урядування між органами державної влади та громадськими організаціями України та Естонії.

Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом України з питань науки, інновацій та інформатизації, Міжнародним фондом “Відродження”, Академією електронного урядування Естонії та Фондом відкритої Естонії про співробітництво у сфері інформаційного суспільства, електронної демократії, електронного урядування та комунікаційних технологій підписали Володимир Семиноженко, Голова Державного комітету України з питань науки, інновацій та інформатизації та Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” за участі Яана Хейна, Надзвичайного та Повноважного посла Естонської Республіки в Україні.

Під час візиту в Україну офіційної делегації на чолі із Міністром закордонних справ Естонії 6-8 грудня цього року проведено переговори та підписано Меморандум взаєморозуміння щодо співробітництва у галузі розвитку інформаційного суспільства, електронного урядування та комунікаційних технологій між Лабораторією з е-урядування Естонії, компанією “Адамант” та Міжнародним фондом “Відродження”. Цей документ підписали Арго Леетмаа, член ради Директорів та регіональний директор по Східній Європі Лабораторії з е-урядування Естонії, Іван Пєтухов, Президент компанії “Адамант” та Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”.

Меморандуми передбачають:

  • розробку та адаптацію проектів нормативно-законодавчих документів та їх гармонізацію з нормативно-законодавчою базою Європейського Союзу;
  • проведення спільних досліджень;
  • обмін передовим досвідом у сфері проведення адміністративної реформи;
  • розробку і здійснення заходів у галузі електронної освіти;
  • заохочення взаємних інвестицій у сфері інформаційних і комунікаційних технологій;
  • залучення до співпраці недержавних громадських організацій;
  • спільний пошук, розробку та реалізацію міжнародних проектів та інше.

“Те, що ми підписуємо сьогодні – лише заявка на реалізацію частини важливого завдання, яке вже двадцять років стоїть перед суспільством України, зі створення інструменту відкритого діалогу громадян та влади, інструменту, який може допомогти владі бути більш прозорою та відкритою, а громадянам – більш активними у вимогах до влади. Ми вітаємо представників Уряду, які взялися за виконання цього завдання й підтримуємо урядовців, сподіваючись, що цього разу ця справа зрушиться з місця, а не залишиться лише красивими гаслами про електронну демократію”, – зауважив Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

“Підписання україно-естонських меморандумів задля розвитку електронного урядування – це важлива подія для України. Це – новий рівень міжнародної співпраці та діалогу між урядовими структурами, бізнесом та громадянським суспільством. Естонській досвід з побудови відкритої е-комунікації між урядовцями та громадянами на всіх рівнях діалогу суспільства, бізнесу та влади є найвідомішим у Європі. Об’єднання наших зусиль – це важливий крок у формуванні нової політики, спрямованої на розбудову відкритого демократичного інформаційного суспільства та суспільства знань і становлення електронної демократії”, – наголосила Олеся Архипська, керівник напряму “Електронне урядування. Електронна демократія” Міжнародного фонду “Відродження”.

Міжнародний фонд “Відродження” спільно з Академією електронного урядування Естонії сприяв підготовці проекту “Концепції розвитку електронного урядування України”, яка має бути найближчим часом прийнята Урядом України, а також створенню у квітні 2010 року та подальшій діяльності Національного центру електронного урядування .

Докладніше про діяльність Міжнародного фонду “Відродження” за напрямком електронного урядування читайте тут.

Контактна особа: Олеся Архипська, директор з інформаційно-комунікаційної діяльності МФВ, керівник напряму “Електронне урядування. Електронна демократія”, тел.: 044 461 97 09, електронна пошта: arkhypska@irf.kiev.ua.

***

ЗМІ та Інтернет про подію

http://kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=243897246&cat_id=243316861

http://presscenter.ukrinform.ua/news-87215.html

http://uaport.net/news/ua/go/UN10120862519

http://news.ligazakon.ua/news/2010/12/8/34681.htm

http://jeynews.com.ua/news/d0/50250

http://imk.ua/ua/news/08-12-2010/213489

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=968653

http://www.dknii.gov.ua/index.php/uk/2010-09-27-06-54-32/244-2010-12-09-08-00-24

http://www.linkedin.com/pub/4/69/889

http://www.linkedin.com/groups?home=&gid=2245635&trk=anet_ug_hm

http://www.facebook.com/evgen.kostenko

http://twitter.com/kostenko_eg

http://svetonline.livejournal.com/466750.html

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: