Україна та ЄС: від партнерства до асоціації. Погляд вітчизняних і іноземних експертів

30 травня – 3 червня в Луганську, Запоріжжі, Сімферополі, Миколаєві й Одесі відбудуться круглі столи “Україна та ЄС: від партнерства до асоціації”

30 травня – 3 червня в Луганську, Запоріжжі, Сімферополі, Миколаєві й Одесі відбудуться круглі столи “Україна та ЄС: від партнерства до асоціації”. Заходи організовує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” спільно з місцевими громадськими організаціями, університетами та бібліотеками.

Що дав Україні “європейський вибір” за 20 років незалежності? Якими є досягнення Європейської політики сусідства з 2005 року? Що дадуть Україні “асоціація” та “зона вільної торгівлі” з ЄС? Що Україна може зробити для “побудови Європи в Україні”? Що таке європейські цінності? Як можна поєднати європейську інтеграцію та дружні стосунки з Росією? Це коло питань, які заплановано обговорити під час заходів.

Участь у круглих столах візьмуть:
· Сюзан Стюарт, дослідниця фонду “Наука та політика” (Stiftung Wissenschaft und Politik) (Німеччина);
· Ґжеґож Ґромадскі, незалежний експерт (Польща);
· Олександр Сушко, науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва (Україна);
· Микола Рябчук, есеїст і політолог (Україна).

Круглі столи відбудуться:
· 30 травня – Луганськ, Східноукраїнський національний університет імені Владіміра Даля. Контактна особа – Наталія Датченко, Агентство стійкого розвитку Луганського регіону, (099) 937 24 23, ndatchenko@gmail.com.
· 31 травня – Запоріжжя, Запорізький національний університет. Контактна особа – Тетяна Лазарєва, БФ “Єдність за майбутнє”, (061) 270 08 40, (061) 213 29 70, zm.ednist@inbox.ru.
· 1 червня – Сімферополь, Кримська універсальна наукова бібліотека імені Івана Франка. Контактна особа – РРустем Мамут оґлу Аблятіф, Інститут громадянського суспільства, (0652) 48 48 22, 098 285 67 85, csinstitution@gmail.com.
· 2 червня – Миколаїв, Чорноморський державний університет імені Петра Могили. Контактна особа – Михайло Золотухін, Фонд розвитку міста Миколаєва, (0512) 47 38 79, (0512) 47 34 79, frgn@ukrpost.ua.
· 3 червня – Одеса, Одеський будинок учених. Контактна особа – Володимир Дубовик, Центр міжнародних досліджень Одеського національного університету імені Іллі Мечнікова, (050) 316 56 49 volodymyrdubovyk@gmail.com.

Цього року Україна відзначатиме двадцятиріччя незалежності, а до кінця року Україна та ЄС, імовірно, підпишуть Угоду про асоціацію, яка означатиме початок якісно нового періоду у стосунках між Україною та ЄС. Днями Європейська Комісія також запропонувала своє бачення оновлення Європейської політики сусідства, в рамках якої Україна та ЄС співпрацюють з 2005 року.

Контакти: Європейська програма, Ірина Солоненко, (044) 461 06 00, solonenko@irf.kiev.ua

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: