Україна – серед лідерів в організації надання безоплатної правової допомоги

Досвід забезпечення доступу до правосуддя в Україні через розбудову системи надання безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей на рівні територіальних громад презентував міністр юстиції України Павло Петренко у Нью-Йорку.

Досвід забезпечення доступу до правосуддя в Україні через розбудову системи надання безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей на рівні територіальних громад презентував міністр юстиції України Павло Петренко у Нью-Йорку. Там з нагоди першої річниці Саміту ООН зі сталого розвитку  відбулась дискусія «Досягнення цілей сталого розвитку для збалансованого зростання: забезпечення доступу до правосуддя для всіх» за участі міністрів юстиції Австрії, Сьєрра-Леоне, Ірландії, Південної Африки, України, США та Колумбії.

«Ми ліквідували понад 600 старих органів юстиції і спрямувати вивільнені ресурси на розбудову нової інституції сучасного зразка – системи безоплатної правової допомоги. На сьогодні це понад 400 бюро правової допомоги на рівні територіальних громад, головне завдання яких – дати людям доступ до правової інформації та консультацій, створити реальні можливості для вирішення життєвих проблем у правовий спосіб», – зазначив Павло Петренко, розповідаючи про роботу, яку Мінюст здійснює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Прогресивні зміни в Україні прокоментували лідери впливових міжнародних структур – організаторів зустрічі. Зокрема, Президент Фундації відкритого суспільства (Open Society Foundations, OSF) Кріс Стоун відзначив сміливість і унікальність досвіду України, а Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) Анхель Гурріа назвав Україну серед лідерів в організації надання безоплатної правової допомоги.

Візит української делегації на форум організував Міжнародний фонд «Відродження».

Довідка: Координаційний центр з надання правової допомоги

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: