Україна посідає перше місце в Європі за кількістю пішоходів, загиблих у ДТП

Щороку внаслідок ДТП в Україні гине близько 2 тис. пішоходів, і за цим показником країна посідає перше місце в Європі

Щороку внаслідок ДТП в Україні гине близько 2 тис. пішоходів, і за цим показником країна посідає перше місце в Європі. Про це розповів голова Громадської спілки захисту пішоходів “За безпеку пішоходів!” Віктор Козоріз 26 квітня під час круглого столу в Полтаві. Захід провела ГО “Товариство учасників руху”, Громадська спілка захисту пішоходів “За безпеку пішоходів!”, Полтавська газонафтова кампанія та Полтавський обласний медіа-клуб за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Представники громадських організацій презентували розроблений ними проект Концепції державної цільової програми підвищення безпеки пішоходів на період до 2020 року та посібник “Стандарти ЄС щодо захисту пішоходів і практичні аспекти їх застосування в Україні”. Президент ГО “Товариство учасників руху” Олександр Сітенко звернув увагу на те, що і проект Концепції, і посібник вперше розроблено в Україні, а їхня цінність полягає в тому, що розробники й автори цих напрацювань не обмежилися тільки констатацією проблем, пов’язаних із високим рівнем дорожньо-транспортного травматизму в Україні, а й дали цілком конкретні механізми їх вирішення. “Одним із таких механізмів, приміром, може бути аудит безпеки дорожнього руху, який успішно використовують у країнах Європи”, – наголосив представник громадської організації.

“Більшість із загиблих пішоходів можна було б урятувати, коли б для них було створено належні умови дорожнього руху з відповідною інфраструктурою, систему постійного навчання правил дорожнього руху, ефективну систему післяаварійної медичної допомоги та реабілітації тощо”, – додав Віктор Козоріз. “Ми наполягаємо на тому, що для підвищення безпеки пішоходів в Україні має бути розроблено окрему державну цільову програму, і ми вже розробили проект Концепції такої програми”, – сказав він.

Резолюція круглого столу

Контакти:
Громадська спілка захисту пішоходів
“За безпеку пішоходів!”
Віктор Козоріз
050 20 19 359
kozoriz@meta.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: