Україна-Росія: діалог під час конфлікту

Матеріали круглого столу «Україна-Росія: діалог під час конфлікту», який відбувся у лютому 2015 в Києві.

Вашій увазі пропонуються матеріали круглого столу «Україна-Росія: діалог під час конфлікту», який відбувся у лютому 2015 в Києві. Захід відбувся у дні, коли відзначалася річниця трагічних подій Майдану. Зустріч-дискусія російських і українських експертів та інтелектуалів відбулася в рамках співпраці Міжнародного фонду “Відродження” (Україна) та Інституту економічного аналізу (Росія).

Круглий стіл проходив на тлі триваючого військового конфлікту на сході України, що супроводжується людськими втратами з двох сторін. Тому в центрі уваги організаторів зустрічі була найголовніша проблема – війна, яка вже, на жаль, не тільки гібридна, а повномасштабна, конвенціональна. Одним наслідків якої, стало порушення колосальної кількості зв’язків, які існували між двома товариствами протягом десятиліть і століть. Тому першою відповіддю доповідачів на війну, їхньою першою реакцією на неї природно стає відновлення хоча б деяких зв’язків між двома суспільствами, першим стає діалог. У тому числі діалог, який відбувся.

Нагадаймо, в круглому столі брали участь експерти та інтелектуали, зокрема: юрист-міжнародник Павло Басанець, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов, кандидат історичних наук Данії Коцюбинський, економічний експерт Наталія Пивоварова, незалежний експерт Андрій Піонтковський та ін., – від Росії, та: директорка фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна, доктор історичних наук Олексій Гарань, голова Меджлізу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, публіцист Віталій Портніков та ін., – від України. Тоді частина учасників заходу стали донорами крові для українських військових, поранених у зоні АТО.

З матеріалами можна ознайомитися за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: