Ухвалено закон про громадські об’єднання, розроблений за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Верховна Рада України ухвалила закон “Про громадські об’єднання”

22 березня Верховна Рада України ухвалила закон “Про громадські об’єднання”. Експертну й організаційну підтримку в підготовці документу надав Міжнародний фонд “Відродження”.

Як повідомляє Інформаційне управління парламенту, закон визначає порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення діяльності громадських об’єднань.

Згідно з документом, громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та (або) юридичних осіб приватного права для здійснення й захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних і інших інтересів.

Документом, зокрема, передбачено:
– надання громадським організаціям права діяти на всій території України;
– спрощення державної реєстрації громадських об’єднань;
– приведення положень щодо контролю за діяльністю громадських об’єднань до європейських стандартів;
– спрощення ведення громадською організацією господарської діяльності для реалізації статутних завдань.

Документом також встановлено, що реєстрація громадських об’єднань здійснюється безоплатно, а плата стягується за внесення змін до статуту, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію чи статуту громадського об’єднання. Обмежено підстави відмови в реєстрації громадських об’єднань, і скорочено термін їх реєстрації до 7 робочих днів. Громадські організації та громадські спілки можуть працювати як юридичні особи приватного права, а також без статусу юридичної особи.

Громадські об’єднання зі статусом юридичної особи можуть здійснювати підприємницьку діяльність не лише через створені ними підприємства й товариства, а й безпосередньо, якщо така діяльність відповідає меті громадського об’єднання.

Громадські організації, легалізовані на момент набуття законом чинності, мають упродовж п’яти років привести свої статути у відповідність із цим документом на безоплатній основі.

Міжнародний фонд “Відродження”
Станіслав Лячинський
(044) 486 24 74
pr@irf.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: