Угода про асоціацію з ЄС: ставлення аграріїв амбівалентне

Представники домогосподарств і невеликих фермерських господарств Чернігівщини побоюються, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС не зможуть конкурувати з великими підприємствами як України, так і Європейського Союзу

Представники домогосподарств і невеликих фермерських господарств Чернігівщини побоюються, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС не зможуть конкурувати з великими підприємствами як України, так і Європейського Союзу. Про це йшлося 22 травня під час публічної дискусії в місті Ніжин, яку провів Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

Представники домогосподарств бояться втратити ринки збуту (хоча й невеликі) й водночас констатують невисокий рівень якості своєї продукції.

Як споживачі сільськогосподарських товарів учасники обговорення зацікавлені у споживанні якісної продукції. Але як власники домогосподарств вони побоюються зростання витрат на модернізацію виробництва, підвищення санітарних вимог до продукції, перекриття каналів збуту тощо.

Водночас інтерес представників Ніжинського району викликали можливості, які здатна відкрити Угода про асоціацію з ЄС: розвиток органічного землеробства та стимулювання розвитку нових форм зайнятості в сільській місцевості (наприклад, зеленого туризму).

Контакти:
Сіверський інститут регіональних досліджень
Людмила Чабак
(0462) 676 052
siverian@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: