Угода про асоціацію з ЄС: можливості й виклики для України

У Чернігові відбулася онлайн-конференція “Угода про асоціацію з ЄС: переговорний процес і перспективи реалізації”

Очікуване підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом дає Україні нові можливості, але водночас і нові виклики. Про це заявили учасники онлайн-конференції “Угода про асоціацію з ЄС: переговорний процес і перспективи реалізації”, яка відбулася в Чернігові. Захід провів Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Як зазначив викладач Чернігівського інституту економіки й управління Михайло Селінний, позитивними наслідками підписання Угоди можуть бути: покращення доступу українських товарів на ринок ЄС; зменшення нетарифних обмежень у торгівлі сільськогосподарською продукцією в межах співробітництва у сфері санітарних і фітосанітарних заходів; зростання обсягів продажу сільськогосподарської продукції традиційних експортоорієнтованих галузей; покращення доступу до якісної імпортної техніки, насіння, засобів захисту рослин тощо.

Водночас, на думку експертів, серйозним випробуванням стане запровадження європейських стандартів організації виробництва, міжнародна сертифікація українських товарів, докорінні зміни у функціонуванні вітчизняного ринку та міжнародної торгівлі України. Одначе, на їхню думку, це важливий крок на шляху до модернізації та підвищення конкурентоспроможності української економіки.

Контакти:
Сіверський інститут регіональних досліджень
Людмила Чабак
(0462) 676 052
siverian@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: