Угода про асоціацію між ЄС та Україною: подіумна дискусія в Берліні

“Угода про асоціацію між ЄС та Україною: де перебуває Україна напередодні саміту Східного Партнерства у Вільнюсі?”

2 вересня о 15.00 в Берліні (представництво федеральної землі Саксонія-Ангальт, Луїзенштрасе, 18) відбудеться подіумна дискусія «Угода про Асоціацію між ЄС та Україною: де перебуває Україна напередодні саміту Східного партнерства у Вільнюсі?»

Організатори заходу – Німецьке товариство досліджень Східної Європи (DGO) і Міжнародний фонд “Відродження” спільно з головою Комітету Бундестагу з міжнародних відносин, депутатом Бундестагу Рупрехтом Поленцом.

У дискусії братимуть участь голова Комітету Бундестагу з міжнародних відносин Рупрехт Поленц, керівник департаменту Міністерства закордонних справ Манфред Гутерер та Мажена Ґус-Фетер, експерт політичного відділу Представництва Європейської комісії в Німеччині. Позиції українських політичних сил та експертного середовища представлятимуть народні депутати Ірина Геращенко та Валентин Наливайченко (партія «Удар»),  Борис Тарасюк («Батьківщина»), науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко, заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий. До участі було також запрошено представників парламентської фракції Партії регіонів та Адміністрації Президента України.

Учасники дискусії обговорять найгостріші питання відносин Україна-ЄС напередодні саміту у Вільнюсі, зокрема, чи зможе Україна до листопада виконати вимоги, необхідні для підписання Угоди про асоціацію.

“Німеччина є однією з найбільш скептично налаштованих країн щодо підписання Угоди. Отже, існує нагальна потреба в інформуванні німецьких політиків та громадськості  щодо плюсів і мінусів підписання Угоди у листопаді на вільнюському саміті. Для зацікавлених політиків, зацікавлених громадян та медіа це буде доброю нагодою безпосередньо почути позиції українських політиків та експертів”, – зазначила Гайке Дьорренбахер, виконавчий директор Товариства Східної Європи (DGO).

“Ми підтримали цю подію-дискусію з представниками Бундестагу, щоб використати, можливо, останній шанс, щоб донести до політичної еліти Німеччини напередодні Вільнюської зустрічі живий голос політиків і представників громадськості України, які мають спільний погляд на необхідність підписання Угоди про асоціацію з ЄС”, – підкреслив Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”.

Нагадаємо, підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС очікується на саміті Східного Партнерства, який відбуватиметься 28-29 листопада у Вільнюсі. До того часу Україна має виконати низку вимог Євросоюзу. Моніторинг їх виконання здійснює консорціум незалежних експертів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Зі звітом за підсумками моніторингу можна ознайомитися тут.

Контакти:
Німецьке товариство досліджень Східної Європи
office@dgo-online.org

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: