У Запоріжжі відкрито Центр європейської інформації

У другому корпусі Запорізького національного університету відбулося відкриття Центру європейської інформації в Запоріжжі

8 квітня в другому корпусі Запорізького національного університету (ЗНУ) відбулося відкриття Центру європейської інформації (ЦЄІ) в Запоріжжі. Його створено за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Організатори відзначили, що мета функціонування Центру – покращити обізнаність українського суспільства про різні аспекти європейської інтеграції та сприяти наближенню європейських стандартів життя та впровадженню європейських цінностей в Україні. Виконуючи функцію інформаційно-просвітницького ресурсного центру, ЦЄІ також покликаний стати комунікативною платформою для дискусій на регіональному та міжрегіональному рівні щодо європейської інтеграції України.

Серед учасників заходу були представники громадських організацій, місцевої влади, ЗМІ, викладачі вищих навчальних заходів регіону та студенти. Їм було презентовано інформаційні ресурси Центру, можливості та способи пошуку інформації щодо широкого кола питань європейської інтеграції, зокрема про Європу, Європейський Союз, його молодіжні, культурні, освітні програми, доступні для українського населення, аспекти співпраці України з ЄС тощо.

В.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар зазначив, що університет має досвід участі в європейських освітніх програмах і залучення викладачів, науковців і студентів із країн ЄС до участі в конференціях, виступах, лекцій. Він висловив сподівання, що завдяки Центру європейської інформації така співпраця посилиться й вийде поза межі університету

Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат привітав жителів Запоріжжя з відкриттям ЦЄІ й відзначив, що доступ до об’єктивної інформацій щодо питань європейської інтеграції зможе допомогти населенню України робити правильні висновки та формувати ціннісні орієнтири.

Менеджер Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” Дарина Наконечна розповіла, що фонд ініціював 2005 року створення Центрів європейської інформації в Україні. Протягом 2005-2010 років за його підтримки створено 23 Центри, 15 із яких входять до Мережі центрів європейської інформації України. Мережа впродовж останнього року провела більше 300 інформаційно-просвітницьких заходів у регіонах України, учасниками яких стали більше 20 тис. людей – студентів, школярів, освітян, представників громадських організацій, ЗМІ.

Контакти: Центр європейської інформації в Запоріжжі, (061) 764 64 88, lib@znu.edu.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: