У Запоріжжі презентують книжку про вільні (демереджеві) гроші

15 березня з 9:45 до 11:30 у Запоріжжі відбудеться презентація книжки Миколи Кардача “Знищення лихварства” за участю автора

15 березня з 9:45 до 11:30 у Центрі європейської інформації в Запоріжжі (ІІ навч. корпус Запорізького національного університету, ауд. 139) відбудеться презентація книжки Миколи Кардача “Знищення лихварства” за участю автора. Захід проводить наукова бібліотека ЗНУ спільно з ГО “Людина і суспільство” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

На захід запрошують експертів із фінансової та зовнішньоекономічної діяльності, студентів, викладачів, громадських діячів і всіх зацікавлених.

Автор книги Микола Кардач присвятив презентацію 150-й річниці з дня народження німецького підприємця-економіста Сильвіо Гезеля (1862-1930). Той убачав головну економічну проблему у фінансовій системі, а саме в накопичувальній функції грошей і запропонував людству запровадити вільні (демереджеві) гроші. Це гроші, які з часом поступово втрачають свою номінальну вартість через власну, грошову амортизацію (демередж) і через це не мають функції накопичення. Такі гроші рівні у своїх можливостях із товарами, і спекуляція ними неможлива. Вільні гроші, за задумом німецького економіста, знищують таке явище, як лихварство (кредитні відсотки). За задумом, у системі вільних грошей немає фінансових криз і неконтрольованої інфляції. Ідею Гезеля схвалили такі авторитетні вчені, як Ірвінг Фішер, Джон Кейнс та інші. Сьогодні його ідеї здобувають дедалі більше прихильників у Німеччині.

Учасникам заходу буде також презентовано ресурси Центру європейської інформації “Європейський вибір України: інформація для кожного” та бібліографічний покажчик “Економічні аспекти інтеграції України до ЄС” (джерельна база – 578 записів).

Центр європейської інформації в Запоріжжі
Валентина Герасимова
(061) 228 75 88
lib@znu.edu.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: