У західних областях досліджуватимуть доступ до публічної інформації

У Волинській, Львівській і Івано-Франківській областях розпочато проект “Підвищення прозорості та покращення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування”

У Волинській, Львівській і Івано-Франківській областях розпочато проект “Моніторинг забезпечення та посилення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування”. Його здійснюють Центр громадської адвокатури, Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу, Івано-Франківський обласний осередок ВМГО “Демократичний альянс” і Станіславська правозахисна група за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Окрім моніторингу, експерти допомагатимуть органам влади методично в реалізації закону “Про доступ до публічної інформації”, проводитимуть навчальні заходи, висвітлять найкращі та негативні практики виконання закону.

“З ухваленням закону “Про доступ до публічної інформації” у громадськості посилилися сподівання на те, що буде підвищено прозорість діяльності органів влади та вона отримає швидкий доступ до інформації. У тому числі важливим залишається так званий “пасивний” доступ до публічної інформації – через веб-сайти, друковані видання тощо. Тут не потрібно багато витрат із обох боків для отримання “базової” інформації про діяльність органу влади, контактів, рішень органу влади”, – зазначила представниця Центру громадської адвокатури Тетяна Яцків.

Контакти:
Центр громадської адвокатури, Тетяна Яцків, 097 44 34 233, cga@lawngo.net
Івано-Франківський осередок ВМГО “Демократичний альянс”, Тарас Случик, 096 559 81 66, sluchyk@gmail.com
Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу, Михайло Шелеп, 0674165086, mike.shelep@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: