У Закарпатській області активно розвивається паліативна допомога

Останні два роки на Закарпатті серед медиків, чиновників, священиків та громадських активістів стрімко обговорюється питання розвитку паліативної допомоги в регіоні. Дискусії ведуться навколо доцільності створення такої системи, адже область має низькій рівень онкологічних захворювань, й щодо фінансування.

10 серпня 2010 року, на базі Виноградівської районної лікарні Панько Віра Юріївна, завідувачка першого в регіоні паліативного відділення Мукачівської центральної районної лікарні, поділилася досвідом роботи зі своїми колегами-начмедами та головними лікарями з усієї області в рамках проведення обласної наради з питань розвитку паліативної допомоги.

До минулого року Мукачівське паліативне відділення було єдиним в області, а в 2009 році було відкрито ще 2 двомісні палати паліативного догляду на базі Виноградівської районної лікарні. Наразі Виноградівська районна рада звернулася до обласного Управління охорони здоров’я щодо надання фінансування для відкриття в м. Виноградово обласної лікарні “Хоспіс”; вже розроблено кошторисну документацію на ремонт наданої для Хоспісу будівлі.

Одним із ініціаторів проведення наради стала громадська організація «Спільне об’єднання Соціум», яка активно опікується розвитком паліативної допомоги на Виноградівщині, зокрема вишукує та залучає кошти місцевих меценатів та міжнародних донорських організацій, публікує в місцевій пресі статті щодо паліативної допомоги, транслює документальні фільми. За ініціативи громадської організації щомісяця проводяться двогодинні лекційні заняття з основ паліативної допомоги для лікарів та медичних сестер різних районів області, зароджується волонтерський рух, налагоджується робота з мережею соціальних закладів, що опікуються людьми похилого віку.

Із серпня по жовтень 2010 року в області відбуватимуться заходи до відзначення Всесвітнього дня паліативної допомоги. Зокрема, заплановано благодійний аукціон творчих дитячий робіт, проведення розширеної наради з представниками медичних установ та церков щодо розвитку паліативної допомоги в регіоні, проведення молебнів за хворих на невиліковні хвороби в церквах Закарпаття, висвітлення теми паліативної та хоспісної допомоги в місцевих друкованих ЗМІ та в Інтернет виданнях.

У роботі наради 10 серпня 2010 року брали участь: заступник начальника Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Тетяна Міцьо, голова Виноградівської районної ради Олег Любімов, головний лікар Обласної лікарні “Хоспіс” м. Івано-Франківськ Людмила-Оксана Андріїшин, науковий співробітник Інституту паліативної та хоспісної медицини МОЗ України Анатолій Царенко, голова громадської організації «СОС» Володимир Шевчук, президент польського Хоспісу ім. св. Альберта Аліція Коциновська, координатор Міжнародної Ініціативи “Паліативна допомога” МФ «Відродження» Ксенія Шаповал, начальники районних відділів охорони здоров’я та головні лікарі ЦРЛ області, начальник відділу охорони здоров’я Виноградівської РДА Віктор Буковецький та головний лікар Виноградівської районної лікарні Надія Онисько, координатор проекту розвитку паліативної допомоги в Виноградівському районі Ігор Борисенко, представники релігійних, громадських організацій та медичні працівники району.

Учасники семінару обговорювали такі теми як «Розвиток паліативної допомоги в Україні: діяльність Міністерства охорони здоров’я щодо впровадження паліативної та хоспісної медицини в Україні», «Милосердя, допомога, лікування як основний напрямок в роботі хоспісного закладу», «Потреби та перспективи розвитку паліативної та хоспісної медицини на Закарпатті».

Контактна особа: координатор Міжнародної Ініціативи “Паліативна допомога” МФ «Відродження» Ксенія Шаповал, shapoval@irf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: