У Вознесенську створять Револьверний фонд для фінансування ОСББ

У місті Вознесенськ (Миколаївська область) відбулося громадське обговорення “Тристороння модель фінансової підтримки запровадження енергозберігальних технологій в ОСББ”

27 жовтня в місті Вознесенськ (Миколаївська область) відбулося громадське обговорення “Тристороння модель фінансової підтримки запровадження енергозберігальних технологій в ОСББ”. Захід організувала ГО “Агентство економічного розвитку” в межах проекту “Аналіз місцевої політики енергозбереження в житловому господарстві міста” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники обговорення заявили, що нині ОСББ потребують фінансової підтримки з якомога більшої кількості джерел. На попередньому засіданні було визначено, що оптимальним механізмом для цього може бути Револьверний фонд. Тому учасники зосередилися на обговоренні принципів та умов створення такого фонду у Вознесенську.

Під час дискусії було запропоновано основні принципи роботи Револьверного фонду:
· фонд доцільно створити на базі вже наявної організації без створення окремої юридичної особи;
· кошти фонду надають офіційно зареєстрованим об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житловим та обслуговуючим кооперативам (ЖК, ЖОК) на поточні й капітальні ремонти будинків з упровадженням енергозберігальних заходів;
· для отримання коштів ОСББ і ЖК (ЖОК) мають відповідати таким критеріям:
а) наявність економічного обґрунтованих і структурованих внесків на утримання будинку;
б) ведення бухгалтерського обліку згідно з національними стандартами;
с) наявність прозорої фінансової звітності перед співвласниками;
d) рівень заборгованості за сплату внесків на утримання будинку має не перевищувати 5%;
· кошти надають як поворотну фінансову допомогу, повернення відбувається рівними частинами щомісяця до 15 числа наступного місяця;
· на розвиток фонду встановлено внески залежно від річного індексу інфляції + 5% на адміністрування;
· джерелами наповнення Револьверного фонду є кошти місцевого бюджету, внески ОСББ, ЖК (ЖОК), гранти міжнародних технічних програм і цільове фінансування бізнесу;
· міська рада може надавати фінансову підтримку ОСББ, ЖК (ЖОК) у вигляді внесків на розвиток Револьверного фонду.

Учасники обговорили проект рішення міськради щодо внесення змін до Плану сталого енергетичного розвитку Вознесенська до 2020 року для передбачення фінансової участі міської ради у створенні та розвитку Револьверного фонду. У листопаді проект рішення планують винести на сесію міської ради.

ГО “Агентство економічного розвитку”
(05134) 3 22 50
aerbox@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: