У Виноградові обговорювали проблеми розвитку паліативної допомоги на Закарпатті

Протягом останнього року громадські об’єднання за підтримки Виноградівської районної ради Закарпатської області активно працюють над створенням та організацією роботи районної виїзної консультативної команди паліативного догляду, до складу якої входитимуть лікар-онколог, лікар сімейної медицини, медичні сестри, волонтери, соціальні працівники, представники церков. Головна причина її створення – географічні особливості області, де більшість населення живе у віддалених селах, звідки добиратися до лікарень доволі важко. Крім цього, якщо у когось тяжке чи невиліковне захворювання, то здебільшого родина вимушена доглядати такого хворого вдома власними силами.

Як створити і забезпечити подібну команду паліативного догляду – обговорювали днями на обласній нараді в районній лікарні у Виноградові. В ній взяли участь начальник Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Р. Шніцер, начальник Управління охорони здоров’я Виноградівської РДА В. Буковецький, голова Виноградівської районної ради О. Любімов, радник Міністра охорони здоров’я зі співпраці з релігійними організаціями та розвитку паліативної допомоги Л. Брацюнь, представники донорських та благодійних організацій, релігійних громад.

На нараді підкреслювалося, що в Закарпатській області вже функціонують два відділення паліативного догляду за невиліковно хворими пацієнтами: на базі Мукачівської та Виноградівської районних лікарень. Однак досвіду створення виїзної команди паліативної допомоги в України поки немає, тому цей пілотний проект вимагатиме чималих зусиль від обласного Управління охорони здоров’я та головного лікаря Виноградівської районної лікарні.

Впровадження проекту стало можливим за рахунок додаткових коштів, наданих Міжнародним фондом “Відродження” в рамках Ініціативи розвитку паліативної допомоги в Україні. Згодом через рік після початку проекту (із 2012 р) місцева влада готова перебрати на себе витрати, пов’язані з роботою цієї служби.

Обласне Управління охорони здоров’я в Закарпатській області та МФ “Відродження” клопотатимуть перед Міністерством охорони здоров’я щодо правової та організаційної підтримки даного інноваційного проекту.

Контактна особа: Ксенія Шаповал-Дейнега, координатор компоненту «Паліативна допомога» Міжнародного фонду “Відродження”, shapoval@irf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: