У Тернополі відбудеться низка акцій до Міжнародного дня боротьби з гепатитами

28 липня, у Міжнародний день боротьби з гепатитами, у Тернополі відбудеться низка акцій

28 липня, у Міжнародний день боротьби з гепатитами, у Тернополі відбудеться низка акцій. Їх проводить Творче молодіжне об’єднання “Нівроку” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Цього дня можна буде пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатити й ВІЛ-інфекцію, а також отримати практичні рекомендації щодо профілактики, діагностики й лікування гепатитів. В акціях візьмуть участь представники громадських організацій і медики Тернопільського обласного комунального центру профілактики й боротьби зі СНІДом.

Блогер Василь Ханас зазначив, що 28 липня в Тернополі також відбудеться “HepCamp” – баркемп на медичну тематику. Участь у ньому візьмуть медики, блогери, представники громадських організацій.

Регіональний представник європейської лабораторної служби “Сінево Україна” Валерій Грушко розповів про спільний проект із мережею громадських організацій. 5 000 осіб буде надано знижку на діагностування гепатитів у розмірі 50% за спеціальними направленнями, ще 7 000 осіб зможуть скористатися знижками в 30%. Проект триватиме до кінця року. У Тернополі отримати знижки можна в ТМО “Нівроку”, попередньо зголосившись телефонами 067 352 64 31, 096 210 40 76.

Депутат Тернопільської обласної ради Павло Федик зазначив, що на Тернопільщині підготовано проект обласної програми профілактики, діагностики та лікування гепатиту С на 2012-2016 роки. Вона включає створення комп’ютерного банку хворих на гепатит, відкриття 5 міжрайонних гепатологічних кабінетів, запровадження сучасних методів діагностики. Бюджет програми – 10,2 мільйони гривень. Із них 7,5 мільйони заплановано залучити з обласного бюджету, 2,4 мільйони – з районного й міського бюджетів, 40 тисяч гривень –із позабюджетних джерел. Одначе програми досі не винесено на сесію Тернопільської обласної ради.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні понад 1 млн. осіб інфіковано вірусом гепатиту B і близько 1,2 млн. – вірусом гепатиту С. При цьому більшість людей не знають про своє захворювання: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини й переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки.

Творче молодіжне об’єднання “Нівроку”
(0352) 420 172

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: