У Тернопільській області громадськість недостатньо залучена до бюджетного процесу на місцевому рівні

22 лютого 2010 року у Тернополі відбулася прес-конференція, присвячена питанням контролю за виконанням обласного бюджету Тернопільської області, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В умовах демократії влада, крім народу більше ні від кого не залежить. Якщо ми позбавимо її такої залежності, то втрачаються мотиви для того щоб влада діяла в інтересах суспільства. Своєю участю у бюджетному процесі кожен з нас робить владу підконтрольною.

Сама про це йшла мова під час презентації проміжних результатів проекту ТМО «Нівроку» “Залучення громадян до формування та контролю за виконанням обласного бюджету Тернопільської області”, що реалізовується за підтримки МФ «Відродження». На прес-конференції представники громадських організацій області, влади, незалежні експерти зробили висновок про нерозвиненість демократичних процедур залучення громадськості до бюджетного процесу на місцевому рівні в Тернопільській області та і в Україні в цілому.

Як наголосив керівник проекту Володимир Ханас «особливої актуальності набуває необхідність радикального реформування бюджетного процесу на місцевому рівні з метою створення такого інституційного середовища, що гарантує захист інтересів громадян в управлінні суспільними ресурсами.»

Експерт проекту, кандидат економічних наук Б. Малиняк представив результати дослідженння відносин, які виникають між обласним бюджетом і бюджетами нижчого рівня у фінансуванні програм соціально-економічного розвитку. Дане дослідження було проведено шляхом опитування сільських, селищних і міських голів за допомогою розроблених анкет.

Незалежний експерт Ярослав Чорнозуб представив дослідження громадської думки з визначення громадянами прозорості бюджетного процесу.

Голова ТМО «Нівроку» Олександр Домбровський представив інформаційно-просвітницький буклет “Тернопільський обласний бюджет. Участь громадян”.

Про зацікавленість розробками тернополян свідчила присутність на прес-конференції гостя з Хмельницького – редактора «Хмельницького порталу» Ігоря Западенка. До участі у прес-конференції було запрошено голову Тернопільської обласної державної адміністрації Юрія Чижмаря та голову Тернопільської обласної ради Олексія Кайду. Однак їх на прес-конференції не було.

Депутат обласної ради Назар Яворський запевнив присутніх, що Тернопільська обласна рада врахує результати досліджень проекту та думку громадськості при розгляді проекту обласного бюджету на 2010 рік.

Телефон для довідок 0962104076

***

Прес-конференція відбулася у рамках проекту: “Залучення громадян до формування та контролю за виконанням обласного бюджету Тернопільської області” програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження»

Думки викладені під час цього заходу є винятковою відповідальністю ТМО «Нівроку» та не обов’язково відображають точку зору Міжнародного фонду «Відродження».

Творче молодіжне об’єднання «Нівроку» створене та зареєстроване у березні 2003 року. Основною метою діяльності об’єднання є пропаганда та розвиток мистецтва на Україні в усіх його багатогранних проявах, задоволення та захист соціальних, творчих, вікових, національно-культурних та інших інтересів молоді, сприяння прогресивним культурним та соціальним перетворенням в регіоні та в країні в цілому.

Серед пріоритетів ТМО «Нівроку» також відродження та збереження культурних надбань краю, сприяння розвитку туризму, відродження національної гордості та самосвідомості громадян, участь громадян, особливо молоді, в управлінні справами місцевої громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: