У Сумському центрі європейської інформації підсумували результати діяльності за 2009-2010 роки

Днями у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці підбили підсумки діяльності Сумського центру європейської інформації за 2009-2010 роки у напрямку інформування населення з питань європейської інтеграції.

Перед сумчанами звітували координатор Центру європейської інформації, голова правління ГО «Центр європейських ініціатив» Анна Ковбасюк, консультант Центру європейської інформації, менеджер молодіжних проектів Юлія Сакунова та заступник директора Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Дмитракова.

Проект «Центр європейської інформації» у м. Суми реалізується у співпраці громадської організації «Центр європейських ініціатив» та Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. Його засновано в жовтні 2005 року за ініціативи та підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Поява Центру зумовлена потребою у підвищенні обізнаності громадськості Сумщини про різні аспекти європейської інтеграції. Для цього протягом 2009-2010 років проведено безліч консультацій про Європейський Союз, організовано електронний каталог видань з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в м. Суми, здійснюється електронна розсилка новин на європейську тематику тощо. Також сумчани мають доступ до бібліотеки Центру європейської інформації, котра нараховує понад 700 найменувань літератури.

За словами координатору Центру європейської інформації Анни Ковбасюк, Центр активно співпрацює з органами влади, ЗМІ, проєвропейськими громадськими організаціями, а також із бібліотечною системою Сумської області. «Ми інформаційно підтримуємо районні пункти європейської інформації, проводимо навчальні сесії для сільських бібліотекарів області тощо. Нещодавно Центр видав дайджест «Європейські стандарти в політиці, економіці, освіті, культурі», котрий стане в нагоді працівникам бібліотек, вчителям, студентській та учнівській молоді для ознайомлення з європейськими стандартами в різних галузях знань», – зауважила координатор.

Значну увагу Центр європейської інформації приділяє інформаційно-освітній діяльності для молоді та працівників освіти. На думку консультанта Центру європейської інформації Юлії Сакунової, найбільшою заслугою у цьому напрямку є координація Мережі європейських клубів. «На сьогодні діють 72 євроклуби в навчальних закладах міста й області, котрі беруть активну участь у різноманітних акціях, семінарах, тренінгах, конкурсах, творчих майстернях, он-лайн конференціях, літніх таборах тощо», – повідомила вона.

За звітний період із молоддю працювали чотири волонтери з Європейської волонтерської служби з Італії, Франції, Німеччини, Чехії, що допомагало молодому поколінню не лише на рівних вивчати європейський досвід життя, а й розвивати свої навички з іноземних мов.

Крім того, діяльність євроклубів надзвичайно поширена серед учнівської молоді в Україні. Сумська мережа євроклубів налагодила тісну співпрацю з євроклубами з Кременчука, Вінниці, Полтави та Червонограду. Згуртованість, активність, ініціативність сумських євроклубів сумчани запам’ятали завдяки феєричному святкуванню Днів Європи у травні 2010 року.

«Бібліотекам надзвичайно приємно працювати з таким надійним, сильним, розумним та дієвим партнером як Центр європейських ініціатив. Вони роблять велику справу, адже привчають людей до європейського рівня життя, вчать молодь робити наше життя кращим, замислюватися над станом речей в Україні, а також допомагають їм цікаво розвиватися, активно та корисно плануючи їх вільний час», – розповіла заступник директора Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Дмитракова.

* * *

«Центр європейських ініціатив» – це громадська неприбуткова організація, метою діяльності якої є сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні шляхом провадження освітньої та інформаційно-просвітницької діяльності. Веб-сайт: www.eu.sumy.ua

Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) – добровільне об’єднання центрів європейської інформації, які забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську інтеграцію України. Наразі Мережа ЦЄІУ об’єднує 15 центрів, які створені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р, та центр на базі Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру „Європейський Клуб”. Портал Мережі центрів європейської інформації України – http://ukrcei.org, e-mail: ukrcei@gmail.com.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: