У Сумах відкрито Ромський громадський центр

У Сумах 26 серпня 2016 року презентували Ромський громадський центр – установу, покликану організувати вирішення нагальних проблем сумських ромів та стати осередком утворення місцевої молодіжної ромської організації.

У Сумах 26 серпня 2016 року презентували Ромський громадський центр – установу, покликану організувати  вирішення нагальних проблем сумських ромів та стати осередком утворення місцевої молодіжної ромської організації. 

Відкриття центру стало логічним продовженням роботи команди проекту «Посилення інституційної спроможності ромських громадських організацій міста Суми», який за підтримки  Міжнародного фонду «Відродження»  реалізує Сумська обласна громадська організація «Фонд регоінальних досліджень».

Зокрема, у липні поточного року за круглим столом уперше в історії області проблеми рома були обговорені публічно та у присутності відповідальних посадових осіб, що опікуються ромьскою проблематикою. До середини серпня діяла «Школа лідерства», у якій здобули підготовку до громадської роботи молоді ромські активісти. Також відбулося засідання Сумського прес-клубу, на якому проект було представлено місцевій медіа спільноті.

Місцеву ромську громаду під час відкриття Центру представляли її лідери: Микола Москальов, голова ГО «Сумське міське громадське об’єднання ромської (циганської) культури» та Василь Жадан, голова національно-культурної організації «Ромале». 

Привітав організаторів і директор Сумської загальноосвітньої школи №5, де навчається більшість дітей сумських ромів, а також представники міської, обласної влади та Асоціації національних меншин Сумської області.

Щиру подяку за надану можливість участі у проекті висловили молоді сумські ромські активісти, випускники «Школи лідерства». Саме вони вестимуть прийом громадян у Ромському громадському центрі та готуватимуться до утворення молодіжної громадської організації.

За матеріалами «Правовий простір»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: