У Сумах обговорять доступ до генпланів міст

21 березня о 14:00 в Сумах відбудеться громадське обговорення “Чи законно засекречено генеральні плани міст і кому це вигідно?”

21 березня о 14:00 в Сумах, у залі Сумського прес-клубу (Червона площа, 13), відбудеться громадське обговорення “Чи законно засекречено генеральні плани міст і кому це вигідно?” Захід організовує Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) в межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у заході візьмуть Володимир Щербаченко, голова СЦГІ, керівник проекту, та Олександра Матвійчук, експерт проекту.

На заході буде презентовано результати моніторингу доступності для громадян генеральних планів 196 міст, серед яких обласні центри, міста-мільйонники, курортні міста. Також громадські активісти озвучать позицію 147 міських, районних, міжрайонних та обласних прокуратур, 26 управлінь СБУ, 18 проектувальних інститутів, профільних міністерств і судів щодо забезпечення вільного доступу громадян до містобудівної документації.

Громадські експерти представлять тематичний аналіз українського законодавства. Зокрема, вони розкажуть, як новий закон “Про регулювання містобудівної діяльності” зберігає втаємничення генпланів і пов’язані з цим корупційні ризики.

Зацікавлені учасники прес-конференції отримають моніторинговий звіт “Доступ громадськості до генеральних планів міських населених пунктів України: збірник матеріалів за результатами проекту”.

Контакти: Східноукраїнський центр громадських ініціатив, (0642) 49 13 74, 067 640 9 440, zahyst@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: