У школах Харківщини й Херсонщини створять служби розв’язання конфліктів

Фонд сільських громад Дворічанщини та Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” розпочали проект “Запровадження медіації ровесників у шкільній системі освіти Дворічанського району Харківської області та Білозерського району Херсонської області”

Фонд сільських громад Дворічанщини та Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” розпочали проект “Запровадження медіації ровесників у шкільній системі освіти Дворічанського району Харківської області та Білозерського району Херсонської області”. Проект підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.
 
У межах проекту педагоги та школярі з шістьох пілотних шкіл Дворічанського та Білозерського районів отримають знання для роботи у створених Шкільних службах розв’язання конфліктів (ШСРК). За задумом ініціаторів, це знизить рівень конфліктності, насилля та зменшить прояви делінквентної поведінки у шкільному середовищі.
 
Проектом передбачено координаційну зустріч “Упровадження шкільної медіації в ЗОШ сільської місцевості” (селище Дворічна). На зустріч буде запрошено представників Центрів правової інформації та консультацій, влади й освіти з Дворічної, Білозерки, Пирятина Полтавської області. Під час заходу буде розглянуто організаційні питання з упровадження програми медіації однолітків. У визначених на координаційній зустрічі школах буде обрано ініціативні групи для створення ШСРК, які проведуть презентації у школах, відберуть потенційних медіаторів серед учнів. Для учнів і педагогів шістьох шкіл буде проведено два чотириденних тренінги “Базові навички медіатора”.
 
Підсумкова конференція “ШСРК: досвід упровадження” відбудеться в селищі Білозерка. Серед учасників будуть представники громадськості, влади, освіти. Мета конференції – поширити досвід упровадження програми “Медіація ровесників” шляхом створення ШСРК в середніх школах Дворічанського та Білозерського районів.

Контакти:
Фонд сільських громад Дворічанщини
Людмила Ковтун
099 93 66 922
dvorich@ya.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: