У Севастополі пройшов Європейський парад

5 червня 2010 року у Севастополі ВМГО “Європейська молодь України” провела Європейський парад – першу в історії міста святково-розважальну акцію, присвячену європейській інтеграції України.

Основними елементами параду були святковий концерт і урочиста піша хода по центру міста. Захід був проведений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Європейського Союзу в Україні у рамках святкування Днів Європи в Україні.

Під час концерту на сцені Приморського бульвару (відомої севастопольцям як “Ракушка”) виступили місцеві молодіжні співаки та танцювальні колективи, які представили 11 концертних номерів – зразків як традиційних, так і сучасних пісень та танців різних європейських народів.

Паралельно організатори заходу роздавали інформаційні матеріали, брошури, прапорці та повітряні кульки з європейською символікою, які викликали такий ажіотаж у севастопольської публіки, особливо дитячої, що весь наданий Представництвом ЄС в Україні запас був розібраний за кілька хвилин.

Урочиста піша хода з прапорами України, Європейського Союзу та усіх країн-членів ЄС пройшла Приморським бульваром та площею Нахімова повз Графську пристань (витвір англійського архітектора Дж.Уптона), де учасники поклали квіти до Меморіалу героям оборони Севастополя 1941-42 рр., Пам’ятника О.Казарському (перший пам’ятник у місті Севастополі, присвячений вихідцю з білорусько-польської шляхти, герою війни з турками 1828-29 рр.), Пам’ятника Затопленим кораблям – головного символу історичної військової слави міста (витвір естонського скульптора А.Адамсона та архітектора В. Фельдмана).

“Пам’ятаючи та шануючи минуле, ми маємо також думати про майбутнє Севастополя та перспективи для молодого покоління севастопольців, залучати до цього міста європейські інвестиції та туристів, утверджувати європейські соціальні стандарти” – зазначив голова ВМГО “Європейська молодь України” Віталій Іляшенко.

“Святкування Дня Європи у Севастополі означає просту річ, що це місто є європейським, а люди, які живуть у ньому – європейці, вони прагнуть жити по-європейськи, відповідно до європейських цінностей та стандартів” – зазначив Дмитро Шульга, старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

***

Основною метою дальності ВМГО «Європейська молодь України» є захист соціальних, економічних, творчих та інших інтересів українських громадян з орієнтацією на європейські демократичні й ліберальні цінності. Практично це передбачає поширення у суспільстві ідей щодо євроатлантичної інтеграції України, підтримка і реалізація програм, що сприяють економічній та культурній інтеграції України до європейської спільноти, пропаганда здорового способу життя, підтримка студентських ініціатив, самоврядування, відродження та популяризація української культурної та історичної спадщини, налагодження співпраці з демократичними та іншими організаціями Європи і світу.

Детальніше: www.euroyouth.org.ua

Європейський парад – це всеукраїнська акція в рамках “Днів Європи в Україні 2010” у форматі організованої пішої ходи учасників та інших атракційно-розважальних заходів, що має на меті популяризацію ідеї європейської інтеграції України. Серію Європейських парадів у містах України (у Києві 15 травня, Миколаєві 23 травня, Севастополі 5 червня) завершить парад у Львові у неділю 13 червня.

Дивіться також відео-репортаж з параду у Києві та інших містах  http://www.youtube.com/watch?v=k4y4iNwSx2w

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: