У Ровеньках навчали основним засадам управління об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку

26 березня 2010 року у м. Ровеньки Луганської області відбувся тренінг із активом об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та ініціативних груп по створенню ОСББ.

Організатор – громадська організація «Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум». Тренінг відбувся в рамках реалізації проекту «Громадський центр: навчання активу ОСББ та ініціативних груп по створенню ОСББ у Луганській області» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Особливий інтерес слухачів викликала проблема управління об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку. Керівник «Політсоціума» В.Іванов докладно роз’яснив три варіанти управління ОСББ: 1) через уставні органи об’єднання; 2) через асоціацію ОСББ; 3) через управителя. Учасники тренінгу за допомогою навчальних довідників практично вивчили ці варіанти управління ОСББ.

Актуальної для ОСББ є проблема перевірки димовентиляційних каналів у будинку. Спеціалізовані організації цю роботу здійснюють за високими цінами. Тренер проекту М.Козир роз’яснив слухачам, як відповідно до діючого законодавства ОСББ може одержати цю послугу в міському житлово-експлуатаційному підприємстві за ціною, установленої міською радою для будинків комунальної власності.

Також учасники тренінгу одержали інформацію про алгоритм одержання прибудинкової території ОСББ у відповідності зі ст.42 Земельного Кодексу України. Органи місцевого самоврядування не надають ОСББ земельні ділянки, тому слухачам була дана інформація: як через суд примусити місцеву владу до надання земельної ділянки для ОСББ. Між громадською організацією «Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум» і управлінням житлово-комунального господарства виконкому Ровеньковської міської ради досягнута домовленість про подальше співробітництво через проведення, у міру необхідності, консультацій та тренінгів з активом ОСББ та ініціативними групами по створенню ОСББ.

Контактна особа: Володимир Іванов – голова громадської організації «Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень «Політсоціум», тел/факс (0642) 52-81-31, e-mail: politsocium@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: