У Рівному презентували Коаліцію громадських організацій Рівненської області

У Рівному відбулася прес-конференція, де було презентовано нову Коаліцію громадських організацій Рівненської області, створену з метою раціонального використання бюджетних ресурсів та збільшення фінансування медичної галузі у Рівненській області та м. Рівному. Засновником коаліції стали партнери Центру політичних студій та аналітики у Рівненській області Центр суспільних дій “Сівітас”.

У Рівному відбулася прес-конференція, де було презентовано нову Коаліцію громадських організацій Рівненської області, створену з метою раціонального використання бюджетних ресурсів та збільшення фінансування медичної галузі у Рівненській області та м. Рівному. Засновником коаліції стали партнери Центру політичних студій та аналітики у Рівненській області Центр суспільних дій “Сівітас”. 

Підписавши Меморандум про створення Коаліції громадські організації зобов’язалися домогтися оптимального використання існуючих бюджетних коштів і збільшення видатків на боротьбу з епідемічними та соціально-небезпечними захворюваннями, розвиток хоспісної та паліативної допомоги у Рівненській області.

До Коаліції вже увійшли «Центр суспільних дій «СІВІТАС», Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», «Молодіжний центр праці та соціальних інвестицій «МІКС». Меморандум залишили відкритим до підписання іншими представниками громадського сектору.

Одним із завдань активісти поставили перед собою реалізацію адвокасі кампанії з добудови Поліклініки №2 на вул. Драгоманова. Будівництво об’єкту мали завершити ще на початку 90-х рр., проте, несприятлива економічна ситуація стала на перешкоді реалізації цих задумів. Остання спроба завершити будівництво 6-поверхового корпусу була у 2004 р.: з того часу наявне тільки руйнується.

Попередньо громадські організації вже звернулися до міського голови з клопотанням добудувати об’єкт та актуалізувати це питання перед депутатами міської ради. Активісти звернули увагу на те, що нещодавно в місті було ліквідовано приміщення жіночої консультації, окрім того, Поліклініка №2 за задумом чиновників стане базовою в м. Рівному. У результаті в «Програмі соціально-економічного розвитку м. Рівного на 2015–2019 рр.» на це було передбачено виділення фінансування у розмірі 2,5 млн. грн.

Захід відбувся в рамках проекту «Місцеві бюджети медицини під контролем громадських та пацієнтських організацій» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження». На попередніх заходах цього проекту представники громадських та пацієнтських організацій отримали знання, як адвокатувати збільшення медичних бюджетів на місцевому рівні, а менеджери закладів охорони здоров’я Рівного – як використовувати програму «Prozorro» у рамкових та допорогових закупівлях.

Контакти: Центр політичних студій та аналітики

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: