У райцентрах Одещини пропонують створити центри надання вторинної правової допомоги

У місті Котовськ (Одеська область) відбувся круглий стіл “Безоплатна правова допомога: реалії сьогодення”

30 березня в місті Котовськ (Одеська область) відбувся круглий стіл “Безоплатна правова допомога: реалії сьогодення”. Захід провела Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” спільно з Котовським міськрайонним управлінням юстиції за підтримки Посольства Нідерландів в Україні та програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Круглий стіл було присвячено реалізації органами влади та місцевого самоврядування закону “Про безоплатну правову допомогу”. Згідно з документом, з початку 2013 року при обласних управліннях юстиції має бути відкрито центри надання безоплатної вторинної правової допомоги. До їхньої діяльності залучатимуть адвокатів, які надаватимуть послуги безкоштовно (їм платитиме держава).

За словами експертів, наразі активно обговорюється створення подібних центрів не лише в Одесі, але й у містах Ізмаїл, Білгород-Дністровський і Котовськ з огляду на те, що населенню області буде дуже складно користуватися послугами тільки одного центру через далеку відстань між містами й Одесою.

Про результати роботи Центру права в Котовську розповів його координатор Віктор Зуєв. За його словами, за 12 місяців роботи центр здійснював різні види правової діяльності: надав безоплатні правові консультації 375 громадянам; здійснив виїзні прийоми (29 виїздів у Котовському, Ананьївському, Красноокнянському, Балтському районах); провів правопросвітницькі заходи серед студентів, учнів, працівників освіти; ініціював запровадження факультативу “Знай і вмій захистити свої права” в середньо-спеціальних закладах освіти; виготовив і видав 3 інформаційних буклети (загальний тираж – 3000 одиниць).

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: