У Первомайську з’явиться хоспіс

27 листопада 2009 року у м. Первомайськ Миколаївської області відбувся круглий стіл, присвячений питанню необхідності створення хоспісу в місті.

Захід відбувся в рамках проекту “Варто знати”, який реалізує Миколаївський обласний благодійний фонд “Віта-Лайт” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Присутні на заході представники соціальної сфери, охорони здоров`я, місцевої влади та ЗМІ дійшли висновку, що хоспіс регіону потрібен. Також учасники круглого столу обговорювали можливості та перешкоди створенню хоспісу та хоспісних палат у цьому населеному пункті.

За словами головного лікаря Первомайського міськрайонного протитуберкульозного диспансеру Віри Корнілової, у це місто приїзжає багато невиліковно хворих колишніх в’язнів, які через довге перебування за гратами вже не мають ні родичів, ні жилплощі, тому потребують особливого догляду, який можливий тільки у хоспісі.

За словами мера м. Первомайськ Людмили Драмашко, питання про створення хоспісу розглядається вже протягом декількох років, але й досі повне фінансування такого закладу місцевий бюджет на себе взяти не взмозі.

Але враховуючи потребу мешканців, зокрема м. Первомайськ, у такому закладі, особливо це стосується самотніх хворих людей, місто готове надати приміщення для створення хоспісу. У подальшому буде розглядатися питання про часткове фінансування такого закладу з місцевого бюджету за умови залучення коштів з інших джерел.

Ксенія Шаповал-Дейнега, Координатор Міжнародної Ініціативи “Паліативна допомога”
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 468 76 29
eлектронна пошта: shapoval@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: