У парламенті зареєстровано три законопроекти, спрямовані на розвиток благодійності

У Верховній Раді зареєстровано три законопроекти (№№4172а, 4173а, 4176а), спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку благодійності в Україні

У Верховній Раді зареєстровано три законопроекти (№№4172а, 4173а, 4176а), спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку благодійності в Україні. Документи розробив Український форум благодійників за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Фонду Ріната Ахметова “Розвиток України”, МБФ “Джойнт”, Української біржі благодійності, Опікунської ради лікарні “Охматдит”, компаній “EY” та “Baker & McKenzie”.

Законопроекти передбачають підвищення неоподатковуваного мінімуму нецільової та цільової благодійної допомоги. Наразі ця сума становить 1710 грн. на рік, що не дає змоги задовольнити базові потреби нужденних (наприклад, харчування та лікування людей похилого віку, інвентар для дитини з ДЦП тощо). Упродовж останнього року робоча група, до якої входили експерти благодійних фондів та організацій, працювала над пошуком оптимального вирішення ситуації. У результаті публічного обговорення було прийнято рішення щодо адвокатування підвищення неоподатковуваного мінімуму до 3 000 євро на рік (саме таким є відповідний показник у країнах Східної та Центральної Європи).

Крім цього, у законопроектах пропонується звільнити благодійні організації від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) при наданні термінової благодійної допомоги членам сімей загиблих під час подій на Майдані у 2013-2014 роках, військовослужбовцям, постраждалим під час бойових дій на Сході України.

Також передбачено, що благодійну допомогу може бути надано не лише у вигляді коштів або матеріальних цінностей, а й у вигляді благодійних (безкоштовних) послуг. Сьогодні такої можливості немає.

У законопроектах передбачено, що надавати благодійні послуги з лікування й навчання можуть не лише українські державні медичні та навчальні установи, а й установи інших форм власності та закордонні медичні установи.

Ще один законопроект відкриває доступ благодійних фондів та організацій до державного бюджету, щоб вони могли нарівні з громадськими організаціями брати участь у соціальному замовленні та виконувати інші завдання державної політики.

Контакти:
Український форум благодійників
(044) 425 92 94
info@ufb.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: