У Мінрегіонбуді буде проведено громадську експертизу

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства буде проведено громадську експертизу

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства буде проведено громадську експертизу. Її ініціював Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) у межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Основне завдання експертизи – спонукати владу публічно обґрунтувати ймовірність і характер небезпек, які містить у собі оприлюднення службової інформації у сфері оборони.

У межах експертизи фахівці в галузях містобудування, екології, збереження історичної й культурної спадщини, громадської та національної безпеки, економічного розвитку територій аналізуватимуть переліки службової інформації, які створюють українські Міністерства. Саме ці списки стають підставою для втаємничення генеральних планів міст України.

“Ми покладаємо великі надії на громадську експертизу як інструмент налагодження конструктивного діалогу з Міністерством. Вірю, що пропозиції, винесені за результатами експертизи, допоможуть кардинально зрушити проблему незаконного втаємничення генеральних планів”, – сказав голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

“Було би добре, якби Мінрегіонбуд уже зараз роз’яснив механізм реалізації норм закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, який вимагає забезпечити доступність текстів генеральних планів для громадян”, – зауважив експерт.

Він запрошує всіх зацікавлених долучитися до команди громадських експертів.

Результати громадської експертизи буде передано до Міністерства, оприлюднено на завершальній прес-конференції та видано у вигляді брошури.

Накладання грифів “ДСК” й “Таємно” на генеральні плани практикують в абсолютній більшості міст України, хоча це суперечить законодавству й Конституції. Через це понад 30 мільйонів міських жителів не мають доступу до життєво важливої інформації про власне місто – стан довкілля, зони хімічного, радіаційного та шумового забруднення. Також утаємничення основної містобудівної документації гальмує економічний розвиток міст і створює широкі можливості для корупційних зловживань.

В СЦГІ вважають, що необхідно вносити зміни до закону “Про регулювання містобудівної діяльності” та Державних будівельних норм, що регулюють зміст генеральних планів.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: